Jeśli nie lubisz atmosfery fitness clubu, przerażają cię wytężone ćwiczenia z matą w domu a jednak marzysz o szczupłej sylwetce i chcesz zaktywizować swój organizm do pracy – Gymstick jest dla Ciebie!
fit.pl
2010-06-04 00:00
Udostępnij
Gymstick – lepsza forma gimnastyki
GymStick lungeNudne ćwiczenia w domu to już przeszłość. Obecnie na topie jest aktywność fizyczna połączona z dobrą zabawą i wysiłkiem nastawionym na efekty. Gymstick jest formą ćwiczeń, które każdy z nas może wykonywać bez obecności instruktora.

Gymstick to połączenie aktywności ruchowej z laską gimnastyczną oraz gumowymi pasami do ćwiczeń fizycznych. Pomysł połączenia dwóch form gimnastycznych powstał w Fińskim Instytucie Sportu, w Lahti. Podczas tworzenia tego typu przyrządu fitness specjaliści wzięli pod uwagę możliwość szerszego wachlarza zastosowań dwóch sprawdzonych już form aktywności.

Gymstick składa się z kija, którego głównym składnikiem jest włókno szklane oraz przymocowanej do niego gumy z pętlami przeznaczonymi na stopy. Przy odpowiednim napięciu uzyskujemy efekt sztangi lub hantli o wadze około 30 dag. Obciążenie możemy zwiększać indywidualnie, dopasowując i nawijając gumę na drążek.

Rodzaje gymstick

Gymstick jest stworzony odpowiednio do zaawansowania ćwiczeń, wieku i płci. Każdy kolor gumy odpowiada poziomowi zaawansowania ćwiczącego:

złoty: ekstra super mocny (opór 1-30 kg), przeznaczony dla wyczynowych sportowców

srebrny: ekstra mocny (opór 1-25 kg), dla mężczyzn i sportowców do ćwiczeń siłowych

czarny: mocny (opór 1-20 kg), dla sprawnych fizycznie kobiet, mężczyzn oraz młodych sportowców

niebieski: średni (opór 1-15 kg), przeznaczony dla kobiet i juniorów

zielony: lekki (opór 1-10 kg), dla osób w podeszłym wieku oraz do rehabilitacji

Efekty treningu z gymstick

Gymstick do świetna forma aktywności fitness dla dużych i małych. Samodzielnie w domu lub w grupie. Przyrząd do ćwiczenia pozwala kształtować mięśnie. Zwiększania wydajność mięśni, kształtuje poprawną postawę sylwetki, trenuje sprężystość ciała, rozluźnia mięśnie, usprawnia kręgosłup i stawy, a także rozładowuje napięcia, i uwalnia od stresu.

www.fit.pl