Kręgosłup w czasie ciąży wymaga twojej troski

W czasie ciąży kobiety powinny szczególnie o siebie zadbać. Chodzi m.in.  o dobór odpowiedniego trybu życia, pielegnację ciała, zachowanie odpowiedniej syletki, czy ćwiczenia fizyczne. Wszystko po to, aby uniknąć bólu pleców i kręgosłupa
fit.pl
2010-12-23 00:00
Udostępnij
Kręgosłup w czasie ciąży wymaga twojej troski
 Jesteś ciekawa co mozesz zrobić? Służymy ci radą:


pregnant women1. Zadbaj o odpowiednią postawę. Pamietaj, że jeśli długo stoisz, opieraj raz jedną, a raz drugą nogę o krawężnik. Dzięki temu pobudzasz do pracy mięśnie nóg. Siadaj na całym krześle, nie na brzegu. Wybieraj krzesła z oparciem, tak żebyś mogła podeprzeć plecy. Kiedy siedzisz, zadbaj o to by twoje stopy były umiejscowione wyżej.
 

2. Zakładaj wygodne obuwie. Musisz wiedzieć, że zarówno ciąża i kręgosłup nie lubią butów na obcasie. Obcasy są nie tylko niezdrowe, ale też niebezpieczne. Zwiększają ryzyko potknięcia. Największy obcas, który możesz nosić powinien mieć do 1,5 centymetra.
 

3. Unikaj ciężkich prac. Unikaj prac wymagających zgiętej pozycji, nie noś ciężkich rzeczy. Poproś o pomoc innych. W końcu masz do tego prawo i inni muszą to uszanować.
 

4. Zadbaj o siebie podczas snu. Kładąc się do łóżka, wybierz pozycję na boku. Dzięki temu nie będziesz obciążać niepotrzebnie kręgosłupa. Pamietaj o spaniu na wygodnym materacu.
 

5. Stosuj kąpiele. Kąpiąc się w wannie możesz zlikwidować ból pleców oraz zapobiec jego pojawieniu sie ponownie.
 

6. Gimnastykuj się. Pamietaj jednak, by nie forsować ciała i organizmu i stopniować wysiłek.  Możesz wybrać  jogę. Zabronione są ćwiczenia rozciągające mięśnie brzucha i wewnętrzną stronę ud. Zrezygnuj też z ćwiczeń, które wymagają przyciągania kolan do klatki piersiowej.

www.fit.pl