Wybierasz się w daleką podróż, jedziesz autem, odczuwasz zmęczenie, bóle kręgosłupa. To znak, że powinieneś odpocząć i poćwiczyć
fit.pl
2011-07-05 00:00
Udostępnij
Podróżujesz?Zadbaj o swój kręgosłup!
Przykłady ćwiczeń, które możesz wykonać:

1. Spleć dłonie i wyprostuj ręce nad głową. Pamietaj, aby plecy były proste, łopatki ściągnięte, mięśnie brzucha napięte. Następnie splecione dłonie do głowy i znów unieś. Powtórz 20 razy.
cwiczeniakregoslup(1)2. Połóż lewą dłoń na prawej, rozstaw palce. Zakreśl dłońmi 20 dużych ósemek. Powtórz, kładąc prawą dłoń na lewej.

3. Lewą dłonią mocno złap prawe udo i ciągnij lewy bark w prawo. Utrzymaj napięcie ok. 20 sek. Zmień stronę. Powtórz po 3 razy.
4. Przyciągnij kolano mocno do siebie. Ściągnij łopatki. Unoś i opuszczaj palce stóp przez chwilę, potem zmień nogę. Powtórz po 3 razy.

5. Oprzyj przedramiona na udach. Następnie przyciągnij brodę do piersi. Rozciągaj kręgosłup tak, by był jak najdłuższy. Unieś głowę i powtórz 10 razy.
6. Unieś przedramiona. Zrób koci grzbiet. Następnie prostuj się kręg po kręgu. Ruch zakończ napieraniem dłońmi na przedramiona. Powtórz 30 razy.
7. Połóż dłoń na dłoni i spleć palce. Przenoś palce w górę i w dół - 10 razy, w prawo i w lewo - 10 razy. Zamień dłonie miejscami i powtórz. Nie poruszaj ramionami.
8. Wyprostuj plecy. Unieś stopę ok. 20 cm nad podłogę i na zmianę zadzieraj stopę i obciągaj ją. Ćwicz przez minutę i zmień nogę.

Źródło: poradnikzdrowie.pl

www.fit.pl