fit.pl mobile logo

Skuteczne ćwiczenia na macie

Posiadanie zgrabnej sylwetki to już nie tylko moda, lecz klucz do zdrowego i długiego życia. Obecnie coraz więcej osób oddaje się aktywnościom fizycznym w regularnym trybie, wykonując przeróżne rodzaje sportów. Spośród nich znajdują się osoby, które z różnych przyczyn nie lubią spędzać czasu na siłowni, a trening najlepiej wychodzi im w domu. Z myślą o takich osobach powstał niniejszy artykuł, opisujący najlepsze ćwiczenia na macie.

Płaski brzuch

Która z pań nie marzy o pięknie wyrzeźbionym brzuchu, ukazującym wytrenowany sześciopak? Marzenia można urzeczywistnić regularnym treningiem na macie. Bardzo skuteczne ćwiczenia na brzuch to:

  • Deska – ciało powinno w jednej linii opierać się na stopach i przedramionach. Aby ćwiczenie było jeszcze bardziej efektywne, należy mocno napinać pośladki
  • Brzuszki – ćwiczenie znane od lat, lecz bardzo skuteczne. Należy położyć się na macie na plecach, unieść nogi w górę i zgiąć je w kolanach pod kątem 90 stopni. W takiej pozycji należy unosić głowę w kierunku kolan przy jednoczesnym spinaniu mięśni brzucha. Warto pamiętać, że kręgosłup powinien być „przyklejony” do maty przez cały czas wykonywania ćwiczenia.

Smukłe uda, jędrne pośladki

Nogi to partia ciała, którą najtrudniej wymodelować. Regularne wykonywanie poniższych ćwiczeń na macie sprawi, że za kilka tygodni nogi będą pięknie prezentować się w każdej spódniczce czy stroju kąpielowym.

  • Wykroki do przodu – w tym ćwiczeniu należy zrobić wykrok jedną nogą do przodu, a drugą zginać w kolanach niemal dotykając powierzchni maty. Po wykonaniu jednej serii ćwiczeń należy zmienić nogę. Ciekawostką jest, że im dalej zrobimy wykrok, tym większą pracę będą wykonywać pośladki.
  • Unoszenie nóg – w tym ćwiczeniu należy opierać się na macie kolanami i rękoma. Jedną z nóg należy unosić w górę i kontrolować, by wolno opadała. Po wykonaniu kilku lub kilkunastu powtórzeń należy wykonać ćwiczenie na drugą nogę.

Silne ramiona

Wydolność mięśni ramion można zwiększyć wykonując poniższe ćwiczenia:

  • Pompki – kolejne klasyczne i bardzo efektywne ćwiczenie. Dłonie oraz stopy powinny mocno zapierać się na macie. Ćwiczenie wykonujemy poprzez zginanie rąk w łokciach i obniżanie wyprostowanego ciała w kierunku maty. Jeśli wykonywanie tego ćwiczenia sprawia trudności, należy oprzeć kolana na macie, wówczas siła nacisku masy ciała będzie mniejsza.
  • Ćwiczenia z obciążeniem – należy położyć się na plecach na macie i chwycić w dłonie butelki z wodą lub niewielkie ciężarki. Ręce należy ułożyć prostopadle do linii ciała i powoli unosić je nad klatkę piersiową.

Jaką matę wybrać?

Ćwicząc na macie sprawiamy, że cały trening jest o wiele wygodniejszy, a ciało nie jest narażone na ewentualne urazy. Poszukując swojej maty do ćwiczeń w Apus-Sports.com należy wybrać taką, która będzie miała odpowiednią długość. Dobra mata to taka, która jest odporna na ścieranie, antypoślizgowa i łatwa w utrzymaniu czystości. Produkt jest wielofunkcyjny – z maty można korzystać nie tylko podczas treningów siłowych w domu; równie dobrze sprawdzi się podczas jogi czy pilatesu.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl