Niektórym z nas czas spędzony za bożonarodzeniowym stołem pozostawi pamiątkę w postaci kilku niechcianych kilogramów. Potem trzeba będzie je spalić…
fit.pl
2015-12-21 00:00
Udostępnij
Spalanie kalorii po świętach

Jeśli w święta większość czasu spędzi się za stołem, dodatkowe kilogramy nie powinny dziwić. Jednak zamiast załamywać ręce lepiej wziąć się ostro do roboty i pozbyć się świątecznego brzuszka. Najprostszy sposób to dodatkowe ćwiczenia, najlepiej w fitness klubie, ale równie dobrze możesz trenować w domu. Nie muszą to być od razu przysiady czy pompki. Każda fizyczna aktywność przyczynia się do spalania kalorii.

Szybki spacer to bez wątpienia jedno z najłatwiejszych ćwiczeń. Jeśli szukasz niezbyt skomplikowanego i niewymagającego wysiłku sposobu na zrzucenie bożonarodzeniowych kalorii po prostu wyjdź na spacer. Im dłuższy i szybszy tym lepiej. Możesz zabrać ze sobą kijki do Nordic Walking, które odciążą twoje stawy.

Jeśli lubisz jogging – biegaj. To doskonały trening aerobowy, który pozwoli ci spalić zbędne kalorie i dodatkowo dotlenić mózg. Do biegania najlepiej wybrać leśne ścieżki lub duży park. Nikt chyba nie lubi ćwiczyć w oparach spalin, zwłaszcza gdy w pamięci ma się jeszcze zapach choinki. Uważaj jednak na śliską nawierzchnię. Dobre buty to podstawa. Dla bezpieczeństwa unikaj oblodzonych tras i chodników.

Prościej będzie pójść do najbliższego fitness klubu. Nawet jeśli nie masz wykupionego karnetu i nie jesteś tam stałym gościem za kilkanaście złotych będziesz mógł skorzystać z maszyn do treningu cardio i porad trenera. Dzięki tego typu ćwiczeniom szybko pozbędziesz się 1 – 2 kg, a efekty może zachęcą cię nawet do regularnych treningów.

Skuteczne będzie także pływanie. Dzięki niemu nie tylko spalisz nadmiar kalorii, ale również poprawisz ogólny stan zdrowia. Gdy zmęczysz się już pływaniem możesz skorzystać z sauny. Taki zabieg pozwoli oczyścić organizm z toksyn, które nagromadziły się nie tylko w święta.
 

www.fit.pl