Jak liczyć kalorie, kiedy nie masz ochoty ich liczyć?

Moda na zdrowe życie bardzo często jest związana z systemem odżywiania, wybraną aktywnością zawodową oraz oczywiście ze zgrabną sylwetką. Nic więc dziwnego, że chętnie śledzi się strony popularnych trenerów czy też instruktorów fitness. W modzie są różnego rodzaju diety, a liczenia kalorii stało się dla wielu Polaków podstawą codziennego planowania menu. I choć teoretycznie mogłoby się wydawać, że jest to proste, to praktyka pokazuje, że często gubimy się w ilościach, zasadach, wyliczeniach. Coraz chętniej korzystamy więc z dostępnych aplikacji, które pozwalają trzymać w kalorie w ryzach. Innym rozwiązaniem jest dieta pudełkowa. To nie tylko wygodna i modna opcja, ale również znak naszych czasów.
2021-08-02 00:00
Udostępnij
Jak liczyć kalorie, kiedy nie masz ochoty ich liczyć?

Dlaczego diety pudełkowe są popularne?

Catering dietetyczny Black Monkey Cooks to doskonały sposób na to, by spożywać dziennie tyle kalorii, ile się chce. Bardzo często ta ilość jest determinowana przez plan treningowy lub też bywa związana z celem, jakim może być utrata wagi. Poza tym po dietę pudełkową sięgają również ci, którzy nie mają czasu i ochoty wczytywać się w skomplikowane zasady żywieniowe, robić zakupy, gotować według określonych zasad. I dlatego właśnie ten sposób odżywiania stał się tak popularny, choć warto pamiętać o tym, że nie tylko ci, którzy się odchudzają, sięgają po gotowe propozycje, które codziennie przywożone są do domu lub do biura. W szeregu różnorodnych jadłospisów każdy może wybrać coś idealnego, zmienić proporcje lub dostosować menu do swoich preferencji. Pomocna jest także porównywarka cateringów dietetycznych, która pozwala sprawdzić, jaka oferta będzie dla nas najlepsza.

Dopasuj catering dietetyczny do swoich potrzeb

Korzystanie z cateringu dietetycznego daje świadomość, że spożywa się dokładnie tyle kalorii, ile potrzeba. Nie ma wówczas konieczności żmudnego sprawdzania każdego dania, ponieważ robią to za nas specjaliści. Osoby, które dbają o linię, doceniają diety pudełkowe również za to, że minimalizują w ten sposób ryzyko podjadania, nie oszukują, nie eksperymentują, nie męczą się. Tu przydaje się bardzo mocno pewnego rodzaju konsekwencja. Najczęściej zdrowa dieta ma określoną kaloryczność, choć w niektórych wariantach można zmieniać dzienny udział kalorii i białek w zależności od potrzeb. Te mogą wynikać na przykład z planu treningowego. Za każdym razem warto oczywiście tego typu zmiany ustalić z trenerem. Chodzi przecież nie tylko o ilość kalorii, ale także o udział makroskładników (białka - tłuszcze - węgle) w codziennej diecie.

Najlepsza dieta pudełkowa

Zalet diety pudełkowej jest bardzo dużo. Charakterystyczne opakowania pojawiają się więc w domach, na uczelniach, w biurach czy na siłowniach. Ta moda na zdrowe odżywianie ma szereg zwolenników i z pewnością ułatwia wprowadzanie nowych nawyków oraz przestrzeganie zasad i unikanie podjadania. I dlatego właśnie często właśnie przy dietach pudełkowych najszybciej widać efekty, a zdrowe odchudzanie faktycznie będzie nie tylko widoczne, ale również wyjdzie nam na dobre. Codziennie dostarczamy catering dietetyczny pod wskazany adres. Dzięki temu można zjeść posiłek w domu, zabrać ze sobą do pracy, szkoły czy w podróż, a w razie potrzeby podgrzać. Największą popularnością cieszy się dieta slim. W tym wypadku oczywiście chodzi o to, by uzyskać ujemny bilans kaloryczny. Dzięki temu przy dobrym treningu oraz oczywiście nawodnieniu można naprawdę dużo schudnąć. Inny sposób przygotowania posiłków, świeże składniki, oryginalne receptury sprawiają, że zdrowa dieta jest także pyszna. Opcja dieta sport to idealny wariant dla aktywnych. W każdej opcji niezwykle ważne jest to, by dostarczać odpowiedniej ilości składników odżywczych. Jeśli nie wiesz, jaki wybrać catering dietetyczny, sprawdź ofertę i skonsultuj się ze specjalistami.

Zalety cateringu dietetycznego

Samo hasło dieta odchudzająca jest bardzo szerokie. Zmieniają się mody. Niektórzy zalecają rezygnację z mięsa, inni redukują węglowodany, a jeszcze inni stawiają na tłuszcze – bo dużą popularnością cieszą się jadłospisy ketogeniczne. Dieta standard może także bazować na trzech z roślin strączkowych, warzywach i owocach oraz na przykład tak zwanych superfood. I dlatego jeśli oczekujesz zmian, wybierz dietę dopasowaną do twoich potrzeb i możliwości, a nie tę, która akurat jest w modzie. Wytrwanie w zobowiązaniach może być prostsze dzięki licznym narzędziom. Oczywiście samo pudełkowe jedzenie już jest pewnego rodzaju dobrym krokiem. Otrzymujemy urozmaicone potrawy, a posiłki przygotowywane są przez specjalistów są nie tylko smaczne, ale również zdrowe. Utrzymanie w kalorii w ryzach ułatwiają także aplikacje dostępne na smartfony. Powinny być darmowe i intuicyjne w obsłudze, a tym samym będzie motywować do tego, by jeść odpowiednio i osiągać efekt. Oczywiście sama aplikacja staje się świetnym wsparciem w utrzymywaniu zdrowego stylu życia i smukłej sylwetki. To rewelacyjny sposób na to, by codziennie zmieniać nawyki. Oczywiście ani program w telefonie, ani jadłospis z pudełka nie zastąpią konsultacji z dietetykiem, który pomoże pozbyć się zbędnych kilogramów poprzez optymalizację kalorii. Trener natomiast dobierze aktywność fizyczną do konkretnych możliwości.