fit.pl mobile logo

Trening cardio w 15 minut

Wiosna coraz śmielej puka w nasze okna, czas więc nadrobić treningowe zaległości i spalić zimowe kalorie. Zacznijmy od prostych ćwiczeń cardio, które bez problemu wykonasz w domu 
Do proponowanego przez nas treningu cardio będziesz potrzebować jedynie dwóch rzeczy – hantli i 15 minut wolnego czasu.

Każde ćwiczenie wykonujemy w trzech seriach po 10 powtórzeń. Postaraj się wykonać je w jak największym tempie.

>>> Sprawdź ile możesz schudnąć. Darmowa porada dietetyczna

Ćwiczenie 1

cardio 15 min 1 1cardio 15 min 1 2

Trzymając hantel w prawej dłoni stań w rozkroku na szerokość bioder. Odciągnij łokieć do tyłu, tak by ciężarek znalazł się przy żebrach. Jednocześnie wypchnij lewą rękę do przodu pamiętając o wyprostowanych palcach dłoni i ugnij prawą nogę unosząc kolano do góry, tak by kostka znalazła się na wysokości drugiego kolana.

Pochylając się do przodu jednocześnie wypchnij w tył prawą nogę i lewą rękę. Prawa ręka wciąż pozostaje z przodu, tak by całość tworzyła z plecami linię prostą. Wróć do pozycji startowej.

Zrób jeszcze 10 powtórzeń tej samej strony, potem 10 kolejnych wypychając lewą nogę i rękę.

Ćwiczenie 2

cardio 15 min 2 1cardio 15 min 2 2

Stań w szerokim rozkroku. Trzymając jeden hantel w obu dłoniach delikatnie ugnij kolana jak do przysiadu.

Podnosząc się unieś hantel wysoko nad głowę, jednocześnie oderwij lewą nogę od podłoża i wypchnij ją w bok.

Stawiając nogę z powrotem na ziemi opuść hantel i wróć do pozycji startowej. Zrób to samo z drugą nogą by zakończyć jedno powtórzenie. Wykonaj trzy serie po 10 powtórzeń.

Ćwiczenie 3

cardio 15 min 3 1cardio 15 min 3 2

Weź dwa hantle i trzymając je w obu dłoniach stań w rozkroku na szerokość bioder. Ugnij ręce w łokciach i przyciągnij hantle do uszu, kierując wnętrze dłoni przed siebie. Jednocześnie wyciągnij prawą nogę do tyłu i zrób przysiad prawie dotykając kolanem podłogi.

Unosząc się stań na prawej nodze, wykop lewą do przodu jednocześnie rozciągając ramiona z hantlami. Wróć do poprzedniej pozycji przyciągając hantle z powrotem do uszu.

Wykonaj w ten sposób 10 powtórzeń, potem zmień strony. Całe ćwiczenie wykonaj w 3 seriach.

Zobacz dwa pozostałą część zestawu

[-------]

Ćwiczenie 4

cardio 15 min 4 1cardio 15 min 4 2

Stań w rozkroku na szerokość bioder. Trzymając hantle wyciągnij dłonie w tył tak daleko jak tylko zdołasz.

Przejdź do szerokiego rozkroku wyciągając dalej prawą nogę. Jednocześnie opuść tułów zginając nogi w kolanach i unieś hantle na wysokość twarzy.

Zrób w ten sposób 10 powtórzeń i zmień strony by zakończyć serię. W sumie wykonaj ich trzy.

Ćwiczenie 5

cardio 15 min 5 1cardio 15 min 5 2

Stań w lekkim rozkroku trzymając hantle w obu dłoniach. Unieś ramiona na wysokość barków. Lewa ręka wyciągnięta w bok, prawa przed siebie, tak by razem tworzyły kąt prosty. Wnętrze dłoni skieruj do góry.

Wypchnij prawą nogę do tyłu i zrób przysiad dotykając kolanem podłogi. W tym samym czasie zginając same łokcie przyciągnij hantle do ramion. Wróć do pozycji startowej.

Zrób po 10 powtórzeń na każdą ze stron w trzech seriach.

www.fit.pl
 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl