fit.pl mobile logo

Trening w domu, czyli Gymstick

Skuteczny trening z Gymstickiem, który można wykonywać w domu
„Czy istnieje skuteczny trening, który mogę wykonywać w domu?” To pytanie słyszę bardzo często z ust moich klientów. Przyczyny zainteresowania tematem ćwiczeń w domu są różne: brak stałych godzin pracy, opieka nad małym dzieckiem, obawy przed ćwiczeniami w grupie, czy też brak pomysłu na konkretny zestaw ćwiczeń. Najlepszym wyjściem z takiej sytuacji było by posiadanie wszechstronnego urządzenia w domu, pytanie tylko czy takie istnieje?

W telewizji dość często możemy kupić „najlepsze” urządzenia do ćwiczeń, które spowodują, że będziemy szczupli, umięśnieni, pełni energii, piękni, młodzi … itd. Wybór jest ogromny – od elektrostymulacji po maszyny do mięśni brzucha, nóg czy pośladków. Największą wadą większości tych superwynalazków jest ich niewielki zakres zastosowań. Bardzo szybko nudzimy się, wykonując codziennie te same ćwiczenia, na tym samym urządzeniu, które po pewnym czasie ląduje na strychu. Nie wspomnę już o straconych pieniądzach i nadziejach, jakie wiązaliśmy z tym „cudem”. W związku z tym chciałbym przedstawić Państwu moją propozycję na rozwiązanie problemu, jakim jest wybór przyrządu do ćwiczeń w warunkach domowych (i nie tylko).

Gymstick – simply effectiv! Takim sloganem reklamowym producent zachęca nas do zakupu tego niezwykłego przyrządu. Ale co to jest ten cały Gymstick?

GYMSTICK jest przyborem fitness, który został tak zaprojektowany, aby uprościć i skutecznie połączyć trening sprawności sercowo-naczyniowej, wytrzymałości mięśniowej i gibkości. Jest on nowym i innowacyjnym przyborem, który łączy ćwiczenia za pomocą drążka gimnastycznego i gum oporowych w jeden skuteczny trening.

Fakty przemawiające za efektywnością treningu z Gymstick:
 • Za pomocą GYMSTICK będą trenowane zarówno te większe jak i mniejsze mięśnie naszego ciała, a poprawiony w ten sposób bilans mięśniowy doprowadzi do lepszej kontroli wszystkich mięśni.
 • GYMSTICK zapewnia trening zarówno dla włókien mięśniowych odpowiedzialnych za siłę, a także za wytrzymałość mięśniową.
 • Trening typu Cardio Gymstic wpływa pozytywnie na pracę serca i układu krwionośnego.
 • Trening z wykorzystaniem Gymstick zalecany jest osobom z nadwagą jako bezpieczny i skuteczny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów.
 • Poprawa jakości mięśni zauważalna jest już po pierwszych 6 treningach
 • Pełna indywidualizacja treningu poprzez odpowiedni dobór oporu gum
 • Gymstick jest skutecznie wykorzystywany w rehabilitacji

Specjalnie dla Państwa przygotowałem kompleksowy trening z wykorzystaniem Gymstick.

Każdy trening rozpoczynamy od rozgrzewki trwającej 5-10 min, a intensywność rozgrzewki ustalamy w zależności od poziomu sprawności oraz rodzaju treningu.

Podstawowe zasady ćwiczeń z Gymstick:

podczas ćwiczeń gumy Gymstick powinny być zawsze w lekkim napięciu

nawinięte gumy nie powinny zachodzić na gąbkę Gymstick

[-------]

Ćwiczenia z Gymstick:

1. Squat. Nogi rozstawione na szerokość bioder, brzuch wciągnięty, mm. brzucha napięte plecy proste, łopatki ściągnięte w stronę kręgosłupa, Gymstick spoczywa na karku i ramionach. Wykonujemy przysiad zwracając uwagę, aby kolana w końcowej fazie ruchu nie wystawały poza linie palców stopy. Ruch ten jest bardzo zbliżony do tego, kiedy siadamy na krześle. 2 serie po 15-25 powtórzeń.
squat
 

 

2. Plie. Nogi rozstawione szeroko i lekko ugięte w kolanach, Gymstick spoczywa na karku i ramionach. Podczas ćwiczenia trzymamy brzuch wciągnięty, mm. brzucha napięte, plecy proste, łopatki ściągnięte w stronę kręgosłupa a kolana w jednej linii nad stopami. Zwracamy uwagę, aby nie kierować kolan do wewnątrz. Po wstaniu z przysiadu zachowujemy lekkie ugięcie w stawie kolanowym. 2 serie po 15-25 powtórzeń.
przysiadplie
 [-------] 

3. Przysiady w wykroku. Stajemy w rozkroku, kolana ugięte, brzuch wciągnięty, mm. brzucha napięte, plecy proste, łopatki ściągnięte w stronę kręgosłupa. Gymstick trzymamy wzdłuż poprzecznej linia ciała (jak w ćwiczeniu 1 i 2). Wykonując przysiady zwracamy uwagę aby kolano nogi wykrocznej nie wystawało poza linię palców stopy. 2 serie po 15-25 powtórzeń.


przysiadwykrok
 

 [-------]

4. Biceps. Stajemy w rozkroku na szerokość bioder, kolana lekko ugięte, brzuch wciągnięty, mm. brzucha napięte, plecy proste, łopatki ściągnięte w stronę kręgosłupa. Wykonując to ćwiczenie zwracamy uwagę, żeby unikać pełnego wyprostowania w stawie łokciowym, trzymamy lekko gięty łokieć po to, aby mięśnie pozostawały w ciągłym napięciu. 2 serie po 15-20 powtórzeń.
biceps
 

 

5. Mięśnie naramienne. Stajemy w rozkroku na szerokość bioder, kolana lekko ugięte, brzuch wciągnięty, mm. brzucha napięte, plecy proste, łopatki ściągnięte w stronę kręgosłupa. Podczas unoszenia Gymstick zwracamy uwagę, aby łokcie były wyżej niż drążek, a ruch zatrzymujemy, gdy łokcie znajdują się na jednej wysokości z linią barków. 2 serie po 15-25 powtórzeń.

naramienny 

[-------] 

6. Klatka piersiowa. Klękamy na jedno kolano, zachowując kat prosty między udem a podudziem, drążek trzymamy na wysokości środka klatki piersiowej, dłonie rozstawione szeroko na końcach gąbki, łokcie na zewnątrz, ale nie wyżej niż Gymstick, obie rączki zaczepione na jednej stopie (noga zakroczna). Podczas wykonywania ćwiczenia należy ustabilizować cały tułów (brzuch wciągnięty, mm. brzucha napięte, plecy proste). Unikamy pełnego prostowania w stawie łokciowym. Serie wykonujemy symetrycznie, aby równomiernie odciążać staw kolanowy. W przypadku odczuwania bólu w kolanie zalecam podłożenie np. małej poduszki, ewentualnie Bosu. 2 serie po 15-25 powtórzeń.


klatka
 

 [-------]

7. Triceps. Pozycja wyjściowa jak w ćwiczeniu 6. Chwytamy za Gymstick nachwytem na szerokość ramion, obie rączki zaczepione na jednej stopie (noga zakroczna). Wykonujemy opuszczanie drążka za głowę, podczas ćwiczenia ramiona są ustabilizowane a całą pracę wykonują przedramiona. 2 serie po 15-25 powtórzeń.


triceps
 

 

8. Mięśnie pośladkowe. Klękamy na jedno kolano, przedramiona opieramy na podłożu. Druga noga uniesiona w powietrzu z zaczepionym Gymstick (dwie rączki na jednej stopie). Stabilizujemy mięśnie tułowia (brzuch wciągnięty, mm. brzucha napięte, plecy proste). Wykonujemy wyprost nogi do tyłu do momentu, kiedy znajduje się w jednej linii z liną pleców. 2 serie po 15-25 powtórzeń.


poladek
 

 

9. Brzuch. Kładziemy się na plecach, kolana ugięte, stopy na pietach. Unosimy tułów z jednoczesnym przyciągnięciem drążka w stronę klatki piersiowej. Podczas wykonywania ćwiczenia kontrolujemy napięcie mięśni brzucha, a ruch opuszczania tułowia wykonujemy wolniej niż ruch podnoszenia. 2 serie po 15-30 powtórzeń.


brzuch
 

 

Każdy trening kończymy 5-10 minutowym stretchingiem, czyli rozciąganiem mięśni zaangażowanych w trening.

Z fit pozdrowieniami
Tomasz Walczak
www.fit.pl


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

 • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
 • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
 • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
 • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl