„Zadbam o kondycje, jak zrobi się ciepło" – mówimy tak co roku. I właśnie nadszedł na to czas. Wiosenna aura sprzyja odnowie, aktywności i sportowym zmaganiom o idealną sylwetkę. Ćwiczenia fizyczne mają zbawienny wpływ nie tylko na nasze ciało, ale także wypełnią nas pozytywną energią
fit.pl
2012-06-11 00:00
Udostępnij
Wróć do formy
wroc do formyDodatkowe kilogramy często powodują obniżenie samooceny i wpędzają w kiepski nastrój. Z jednej strony chcemy zacząć ćwiczyć, a z drugiej obawiamy się rozczarowania z powodu braku widocznych efektów. Podczas zajęć grupowych pojawiają się obawy, że będziemy odbiegać kondycyjnie od współćwiczących.

Paradoksalnie, niektóre panie zakładają, że wybiorą się na siłownię, dopiero kiedy trochę schudną. To błędne myślenie. Nie wstydźmy się braku kondycji. Do fitness klubu czy na siłownię idziemy po to, aby wyrzeźbić ciało i popracować nad kondycją. Jeżeli nasza blokada przed pokazaniem się w klubie fitness jest wciąż duża, wówczas możemy poćwiczyć w domu. Dwa tygodnie ćwiczeń na stepperze czy orbitreku pozwolą nie tylko oswoić się z wysiłkiem, ale również przełamać blokadę przed ćwiczeniami.

Pamiętajmy jednak, że nie wolno przesadzić z intensywnością ćwiczeń. Odzwyczajone od regularnych ćwiczeń ciało może nie być w stanie podołać wymagającemu programowi treningowemu. A to spowoduje spadek motywacji i brak widocznych efektów.

Osoby, które zdecydują się opuścić cztery ściany mogą przebierać w bogatych fitnessowych ofertach. Amatorki aerobiku mają do dyspozycji szeroki wachlarz zajęć. W tym sezonie ogromną popularnością cieszy się ZUMBA, czyli połączenie latynoskich rytmów z tańcem brzucha i ćwiczeniami ogólnorozwojowymi. Zajęcia poprawiają koordynację ruchów, spalają zbędne kalorie i, co najważniejsze, dają mnóstwo radości i pozwalają zapomnieć o zmęczeniu. Idealna kombinacja! Dla osób, które nie przepadają za skomplikowanymi choreografiami, idealny będzie INDOOR WALKING, który polega na maszerowaniu po bieżni, w narzuconym przez trenera tempie. Zajęcia poprawiają kondycję i kształtują ładną sylwetkę.

Chcąc wzmocnić konkretną część ciała warto wybrać się na zajęcia ukierunkowane na pielęgnację określonej partii mięśni. Jeśli chcemy pozbyć się zbędnego tłuszczu z ud, pośladków i brzucha, należy pomyśleć o ABT (Abdominal, Buttocks, Thighs). Podczas tych zajęć wykorzystywane są różne gadżety, m.in. piłki i stepy. Dzięki nim ćwiczenia są bardziej urozmaicone i zmuszają do dodatkowej pracy poszczególne partie mięśni.

Wiosenny powrót do formy nie musi odbywać się w czterech ścianach. Słoneczna aura sprzyja korzystaniu z parków, polan i boisk. Tym bardziej, że jogging stał się w ostatnich latach po prostu modny. Trening biegowy nie wymaga dużych nakładów finansowych - jedyne wydatki, jakie powinniśmy ponieść to dobre buty oraz krokomierz i pulsometr.

Ogromnym plusem joggingu są szybkie efekty. Przy regularnym bieganiu, 2-3 razy w tygodniu, wydolność wzrasta dosłownie z każdym treningiem. A to doskonale sprzyja motywacji.

Aktywność fizyczna nie musi być postrzegana jako zło konieczne, ale środek relaksujący i wspomagający organizm. Trening nie powinien być przymusem ani stratą czasu. To inwestycja w nasze zdrowie, dobre samopoczucie i piękny wygląd. A kiedy już się zmobilizujemy, wówczas z pewnością dostrzeżemy zalety regularnych ćwiczeń. Będzie nam się po prostu więcej chciało!

www.fit.pl