Znasz już nowe wyzwanie na płaski brzuch w 30 dni?

W sieci krąży całe mnóstwo wyzwań, które na ogół są tłumaczone z zagranicznych portali, często nudne i powtarzalne, kończące się ogromną liczbą powtórzeń tego samego ćwiczenia 
fit.pl
2015-07-01 00:00
Udostępnij
Znasz już nowe wyzwanie na płaski brzuch w 30 dni?
W ostatnim czasie powstało jednak nowe wyzwanie na płaski brzuch, które odmieni wasze spojrzenie na ćwiczenia. Kto powiedział, że musi być zawsze nudno?

Tym razem wyzwanie polega na wykonywaniu brzuszków przez 30 dni, zwiększając z każdym dniem liczbę powtórzeń oraz stopień trudności ćwiczenia. Co to oznacza? To, że z każdym tygodniem będzie coraz trudniej, a mięśnie brzucha będą błagały o wytchnienie. Dodatkowo dzięki wyzwaniu poznacie kilka wariacji ćwiczeń na mięśnie brzucha, które przydadzą się podczas innych treningów.

Oczywiście żadne wyzwanie nie obejdzie się bez odpowiedniego kalendarza i karty ćwiczeń:
 

kalendarzkarta

*Kliknij, aby powiększyć

Przede wszystkim dobre podejście

Jeśli chcecie spróbować, pamiętajcie o tym, że szyja w trakcie wykonywania brzuszków powinna być rozluźniona, plecy proste, a ramiona nigdy nie powinny ciągnąć głowy do przodu. Narzekaliście kiedyś na brak efektów? Technika przede wszystkim!
Nie zapominajcie również o rozgrzewce i rozciąganiu, wyzwanie to nie przerywnik codziennej rutyny, ale świetny wstęp do kontynuowania bardziej zaawansowanych treningów.

Płaski brzuch to nie tylko ćwiczenia

Przy okazji walki o płaski brzuch, którym możecie pochwalić się na plaży czy na basenie, warto wspomnieć o wadze zdrowej diety i dobrych nawyków. Zebraliśmy dla was wskazówki, które poprawią wyniki wyzwania i innych treningów związanych z umięśnionym brzuchem.

1) Zero głodówek

Jak wielu z was wie, głodówka to nie rozwiązanie na płaski brzuch i smukłą sylwetkę. Uprawiając sport i przestając przyjmować stałe pokarmy powodujemy, że organizm spala masę mięśniową zamiast tłuszczu! Czy o taki efekt chodzi? Jeśli chcecie wyrobić sobie mięśnie, warto zwiększyć ilości spożywanego w diecie białka, które występuje w jajkach, mięsie czy niektórych produktach roślinnych.

2) Problem oponki

Tak zwanej oponki nie można się pozbyć dzięki zwykłym ćwiczeniom wzmacniającym mięśnie. Rozczarowujące, jednak prawdziwe. Nagromadzony w okolicach brzucha tłuszcz należy spalać dzięki dodatkowym treningom cardio, które odsłonią rzeźbę mięśni.

3) Dużo wody

W czasie każdego treningu jak i podczas zwykłego dnia, należy spożywać odpowiednią ilość wody, którą najlepiej dostosować do wzrostu, wagi, płci oraz wieku. Nie zawsze hasło „należy pić 2l wody” jest trafne. Upały, ciężki trening lub choroba powodują, że zwiększa się zapotrzebowanie na wodę. Jeśli nie będziemy przyjmowali odpowiedniej ilości płynów, nasze ciało zacznie puchnąć i będziemy czuli się bardziej ociężali.

4) Ulubiony zestaw ćwiczeń

Jeśli będziemy powtarzali ciągle te same ćwiczenia, nasz organizm przestanie robić postępy. Ciało ludzie bardzo szybko przyzwyczaja się do danej aktywności i normuje ilość energii potrzebnej do wykonywania ćwiczeń. W skrócie mówiąc, im lepsi jesteśmy, tym trudniejsze i bardziej urozmaicone treningi są na wagę złota.

5) Ubiór jest ważny

Wiele osób lekceważy odpowiedni ubiór do ćwiczeń. Oczywiście, jeśli planujemy podjąć jedno wyzwanie i zaprzestać jakichkolwiek treningów, nie potrzebujemy dobrych ubrań, które zadbają o wygodę, odprowadzanie potu etc. Jeśli jednak jesteście zdeterminowani i pełni motywacji w dbaniu o formę uwierzcie nam, sportowe ubranie zwiększa komfort i chęci do prób!

6) Jedzenie to klucz do sukcesu

Na koniec pamiętajcie o zdrowym odżywianiu! Każdy organizm inaczej reaguje na zmiany w jadłospisie, jednak przede wszystkim zadbajcie o to, by jeść możliwie często mniejsze porcje niż kilka dużych posiłków. Oczywiście w czasie walki o piękny, płaski brzuch należy ograniczyć fast foody, cukry oraz węglowodany proste, gdyż są one zbyt szybko rozkładane w naszym organizmie. Warto za to jeść jogurty naturalne, gdyż zapobiegają wzdęciom i zaparciom. Sól natomiast zatrzymuje wodę w organizmie, dlatego należy omijać ją na ile to możliwe. Warzywa wzdymające brzuch to m. in. fasola, groch, bób czy cebula.

Próbujecie? Jesteśmy ciekawi waszych komentarzy odnośnie nowego wyzwania.

www.fit.pl