fit.pl mobile logo

Znasz już nowe wyzwanie na płaski brzuch w 30 dni?

W sieci krąży całe mnóstwo wyzwań, które na ogół są tłumaczone z zagranicznych portali, często nudne i powtarzalne, kończące się ogromną liczbą powtórzeń tego samego ćwiczenia 
W ostatnim czasie powstało jednak nowe wyzwanie na płaski brzuch, które odmieni wasze spojrzenie na ćwiczenia. Kto powiedział, że musi być zawsze nudno?

Tym razem wyzwanie polega na wykonywaniu brzuszków przez 30 dni, zwiększając z każdym dniem liczbę powtórzeń oraz stopień trudności ćwiczenia. Co to oznacza? To, że z każdym tygodniem będzie coraz trudniej, a mięśnie brzucha będą błagały o wytchnienie. Dodatkowo dzięki wyzwaniu poznacie kilka wariacji ćwiczeń na mięśnie brzucha, które przydadzą się podczas innych treningów.

Oczywiście żadne wyzwanie nie obejdzie się bez odpowiedniego kalendarza i karty ćwiczeń:
 

kalendarzkarta

*Kliknij, aby powiększyć

Przede wszystkim dobre podejście

Jeśli chcecie spróbować, pamiętajcie o tym, że szyja w trakcie wykonywania brzuszków powinna być rozluźniona, plecy proste, a ramiona nigdy nie powinny ciągnąć głowy do przodu. Narzekaliście kiedyś na brak efektów? Technika przede wszystkim!
Nie zapominajcie również o rozgrzewce i rozciąganiu, wyzwanie to nie przerywnik codziennej rutyny, ale świetny wstęp do kontynuowania bardziej zaawansowanych treningów.

Płaski brzuch to nie tylko ćwiczenia

Przy okazji walki o płaski brzuch, którym możecie pochwalić się na plaży czy na basenie, warto wspomnieć o wadze zdrowej diety i dobrych nawyków. Zebraliśmy dla was wskazówki, które poprawią wyniki wyzwania i innych treningów związanych z umięśnionym brzuchem.

1) Zero głodówek

Jak wielu z was wie, głodówka to nie rozwiązanie na płaski brzuch i smukłą sylwetkę. Uprawiając sport i przestając przyjmować stałe pokarmy powodujemy, że organizm spala masę mięśniową zamiast tłuszczu! Czy o taki efekt chodzi? Jeśli chcecie wyrobić sobie mięśnie, warto zwiększyć ilości spożywanego w diecie białka, które występuje w jajkach, mięsie czy niektórych produktach roślinnych.

2) Problem oponki

Tak zwanej oponki nie można się pozbyć dzięki zwykłym ćwiczeniom wzmacniającym mięśnie. Rozczarowujące, jednak prawdziwe. Nagromadzony w okolicach brzucha tłuszcz należy spalać dzięki dodatkowym treningom cardio, które odsłonią rzeźbę mięśni.

3) Dużo wody

W czasie każdego treningu jak i podczas zwykłego dnia, należy spożywać odpowiednią ilość wody, którą najlepiej dostosować do wzrostu, wagi, płci oraz wieku. Nie zawsze hasło „należy pić 2l wody” jest trafne. Upały, ciężki trening lub choroba powodują, że zwiększa się zapotrzebowanie na wodę. Jeśli nie będziemy przyjmowali odpowiedniej ilości płynów, nasze ciało zacznie puchnąć i będziemy czuli się bardziej ociężali.

4) Ulubiony zestaw ćwiczeń

Jeśli będziemy powtarzali ciągle te same ćwiczenia, nasz organizm przestanie robić postępy. Ciało ludzie bardzo szybko przyzwyczaja się do danej aktywności i normuje ilość energii potrzebnej do wykonywania ćwiczeń. W skrócie mówiąc, im lepsi jesteśmy, tym trudniejsze i bardziej urozmaicone treningi są na wagę złota.

5) Ubiór jest ważny

Wiele osób lekceważy odpowiedni ubiór do ćwiczeń. Oczywiście, jeśli planujemy podjąć jedno wyzwanie i zaprzestać jakichkolwiek treningów, nie potrzebujemy dobrych ubrań, które zadbają o wygodę, odprowadzanie potu etc. Jeśli jednak jesteście zdeterminowani i pełni motywacji w dbaniu o formę uwierzcie nam, sportowe ubranie zwiększa komfort i chęci do prób!

6) Jedzenie to klucz do sukcesu

Na koniec pamiętajcie o zdrowym odżywianiu! Każdy organizm inaczej reaguje na zmiany w jadłospisie, jednak przede wszystkim zadbajcie o to, by jeść możliwie często mniejsze porcje niż kilka dużych posiłków. Oczywiście w czasie walki o piękny, płaski brzuch należy ograniczyć fast foody, cukry oraz węglowodany proste, gdyż są one zbyt szybko rozkładane w naszym organizmie. Warto za to jeść jogurty naturalne, gdyż zapobiegają wzdęciom i zaparciom. Sól natomiast zatrzymuje wodę w organizmie, dlatego należy omijać ją na ile to możliwe. Warzywa wzdymające brzuch to m. in. fasola, groch, bób czy cebula.

Próbujecie? Jesteśmy ciekawi waszych komentarzy odnośnie nowego wyzwania.

www.fit.pl


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
alexandraivanova13

Dziewczyny, bardzo przytyłam podczas ciąży, ale zaraz po porodzie postanowiłam to naprawić. Keto pomógł mi. Daję link, studium http://tokilb.com/u15k

Zgłoś nadużycie-
jek.kolienc

Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl