fit.pl mobile logo

Co pić jesienią zamiast kawy? Poznaj trzy zdrowe zamienniki!

Za oknem jest już szaro i buro. Coraz trudniej wyjść nam rano z łóżka, a pierwszą rzeczą o której myślimy po przebudzeniu jest świeżo zaparzony kubek kawy. Niestety, częste picie „małej czarnej” wiąże się z wieloma skutkami ubocznymi, takimi jak problemy ze snem, nerwowość i problemy żołądkowe. Jakie zamienniki możemy zastosować, żeby zacząć dzień w pełni energii?

Wróćmy do korzeni - Imbir

Korzenie takich roślin jak imbir czy żeń-szeń sprawią, że od rana będziemy pełni energii i będzie to zupełnie nowa jakość pobudzenia! Rośliny te znane są z tego, że mają fantastyczny wpływ na naszą koncentrację i pracę. Więc nie tylko dobrze pobudzają, ale też ułatwiają kojarzenie faktów i zapamiętywanie informacji. Do tego działają na nasz organizm rozgrzewająco. Czy nie jest to dobre rozwiązanie na te jesienno-zimowe poranki?
Aby skorzystać ze wszystkich dobroci imbiru i żeń-szenia możesz je ugotować w wodzie, a następnie wykorzystać ją jako bazę do czarnej lub zielonej herbaty. Możesz też połączyć taki napar z cytryną i miodem. Rezultatem będzie super pobudzenie bez żadnych przykrych konsekwencji, takich jak problemy żołądkowe czy nerwowość!

Inspiracja z Afryki Południowej  - Rooibos

Rooibos lub czerwona herbata to napoje bardzo popularne w RPA. Ten napar właściwe trochę błędnie nazywany herbatą jest tak naprawdę wywarem z tzw. Czerwonego Krzewu. Ma dłuższy czas parzenia od większość herbat i nawet po kilku minutach parzenia nie będzie miał gorzkiego smaku. A wręcz przeciwnie, znany jest ze swojego lekko słodkiego, owocowego aromatu. 

Ten napar zawiera bogactwo witamin i składników mineralnych. Między innymi znajdziemy w nim dużo witaminy C oraz rutynę, która działa wzmacniająco na organizm i wspomaga odporność – co jest szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym.  Poza tym jest źródłem dobrze przyswajalnego żelaza, a także potasu, wapnia, fluoru - wszystkie te minerały są niezbędne dla dobra naszego ciała.

Aby przygotować sobie filiżankę rooibosa najlepiej zalać go wrzątkiem i parzyć od 3 do 5 minut. Opcjonalnie można dodać cytrynę i miód do smaku. W przeciwieństwie do kawy i innych herbat, rooibos nie zawiera kofeiny. Dlatego może być tez pity wieczorem i tuż przed snem!

Zielona herbata w wyjątkowym wydaniu?

Kiedy żyjemy w pośpiechu, zajęci pracą i niekończącą się listą obowiązków domowych, trudno jest nam znaleźć czas na to, by usiąść spokojnie i zaparzyć świeżą herbatę. Na szczęście mamy do wyboru wygodne i łatwo dostępne napoje butelkowane. Wybierając je warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Przede wszystkim należy sprawdzić czy gotowy napój nie jest dosładzany lub z dodatkiem cytryny. Dodanie tych składników – albo zdecydowanie obniży właściwości naszej herbaty – albo całkowicie je zniweluje. Forma pakowania też ma ogromny wpływ na jakość produktu, ponieważ może zamienić zdrowy napar w kolejny kolorowy, bezwartościowy napój.

Wszystkie napoje SOTI Natural zamykane są aseptycznie, bez żadnych konserwantów, dzięki czemu są w 100% naturalne. SOTI Natural to obecnie jedyna herbata NFC – prawdziwie parzona, nie z koncentratu. W jej skład wchodzą jedynie dwa składniki: parzone, ekologiczne liście i woda mineralna. Brak dodatku cukru, słodzików i cytryny sprawia, że możemy spokojnie wykorzystać ten produkt, aby móc cieszyć się ze wszystkich korzyści spożywania  herbaty na co dzień. Dodatkowo herbaty SOTI Natural nie zawierają kofeiny a  naturalną l-teaninę tj. wzrost energii po wypiciu SOTI Natural jest równomierny bez gwałtownych skoków i spadków. Możemy wybierać z wielu doskonałych smaków Soti Gyokuro, z zieloną herbatą, Soti Rooibos, czyli herbatę czerwoną z czerwonokrzewu afrykańskiego i wiele innych.

Pamiętajmy, że stajemy się tym, co jemy. Zbyt częste spożywanie kawy może mieć dla nas bardzo nieprzyjemne konsekwencje, a nasze zdrowie w okresie jesienno-zimowym powinno być dla nas priorytetem! Na szczęście mamy dużo opcji, które sprawią, że każdy dzień witać będziemy pełni energii i tryskający zdrowiem!

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl