Dieta oczyszczająca ma za zadanie uwolnić organizm od trujących toksyn. Warto ją zastosować po świątecznym ucztowaniu, kiedy nie folgowaliśmy przyjemnościom
fit.pl
2009-12-30 00:00
Udostępnij
Dieta oczyszczająca
We współczesnych czasach tempo życia znacznie wzrosło. Ludzie w pogoni za karierą i pieniędzmi coraz częściej zapominają o jedzeniu. Nie mówiąc już nawet o wartościach odżywczych spożywanych posiłków.

Domowy obiad częstokroć został zastąpiony fast foodami. Takie niezdrowe odżywianie w połączeniu ze stresującym trybem życia w niedalekiej przyszłości może przynieść więcej strat niż zysków.

Na ulicach coraz częściej można zobaczyć młodych, bardzo otyłych ludzi, którzy zajadają się fast foodami. Czas upływa, a brzuszek rośnie – tak można podsumować najprościej. Jak temu zapobiec? Obecnie istnieje wiele poradników oraz stron internetowych, w których prezentowane są zarówno ćwiczenia, jak i diety pomocne w odchudzaniu.

W tym artykule chcielibyśmy zaprezentować dietę oczyszczającą.

Każda dieta powinna zapewnić organizmowi odpowiednią ilość kilku podstawowych składników. Najważniejsze są składniki budulcowe, do których zaliczamy: związki mineralne, wodę oraz białko. Istotną rolę odgrywają także składniki energetyczne, takie jak tłuszcze, węglowodany oraz częściowo białko. W żywieniu równie ważne są makro- i mikroelementy, enzymy oraz witaminy należące do grupy składników regulacyjnych.

Autorką diety oczyszczającej jest Judith Willis, która jest specjalistką do spraw żywienia. W stosowaniu jej diety istotną rolę odgrywa ograniczenie ilości węglowodanów, tłuszczów oraz białka. W jadłospisie diety oczyszczającej powinny znaleźć się przede wszystkim warzywa i owoce, produkty nabiałowe oraz pieczywo razowe i chrupkie. Chude mięso w umiarkowanych ilościach.

Dieta oczyszczająca uwolni organizm od trujących toksyn. Dzięki niej wątroba zacznie oczyszczać się ze szkodliwych produktów, nerki zaczną się regenerować, a organizm otrzyma wartościowe substancje odżywcze.

Dietę oczyszczającą powinno się stosować przez jeden tydzień

W tym czasie można pozbyć się około dwóch zbędnych kilogramów. W trakcie stosowania diety możemy odczuwać pewne dolegliwości, do których należą na przykład bóle głowy i złe samopoczucie. Są to naturalne objawy powodowane uwalnianiem się z komórek organizmu toksycznych substancji.

Dieta oczyszczająca polecana jest osobom dorosłym, spożywającym alkohol i źle odżywiającym się, a także osobom palącym papierosy.

Oczywiście sama dieta nie przyczyni się do utraty masy ciała. Równie ważne jest systematyczne uprawianie sportu. Połączenie tych dwóch elementów pozwoli każdemu uzyskać upragnioną wagę bez szkody dla organizmu.

TUTAJ >> znajdziesz przykładowe diety oczyszczające

Agnieszka Wadowska
www.fit.pl