fit.pl mobile logo

Dieta oczyszczająca

Dieta oczyszczająca ma za zadanie uwolnić organizm od trujących toksyn. Warto ją zastosować po świątecznym ucztowaniu, kiedy nie folgowaliśmy przyjemnościom
We współczesnych czasach tempo życia znacznie wzrosło. Ludzie w pogoni za karierą i pieniędzmi coraz częściej zapominają o jedzeniu. Nie mówiąc już nawet o wartościach odżywczych spożywanych posiłków.

Domowy obiad częstokroć został zastąpiony fast foodami. Takie niezdrowe odżywianie w połączeniu ze stresującym trybem życia w niedalekiej przyszłości może przynieść więcej strat niż zysków.

Na ulicach coraz częściej można zobaczyć młodych, bardzo otyłych ludzi, którzy zajadają się fast foodami. Czas upływa, a brzuszek rośnie – tak można podsumować najprościej. Jak temu zapobiec? Obecnie istnieje wiele poradników oraz stron internetowych, w których prezentowane są zarówno ćwiczenia, jak i diety pomocne w odchudzaniu.

W tym artykule chcielibyśmy zaprezentować dietę oczyszczającą.

Każda dieta powinna zapewnić organizmowi odpowiednią ilość kilku podstawowych składników. Najważniejsze są składniki budulcowe, do których zaliczamy: związki mineralne, wodę oraz białko. Istotną rolę odgrywają także składniki energetyczne, takie jak tłuszcze, węglowodany oraz częściowo białko. W żywieniu równie ważne są makro- i mikroelementy, enzymy oraz witaminy należące do grupy składników regulacyjnych.

Autorką diety oczyszczającej jest Judith Willis, która jest specjalistką do spraw żywienia. W stosowaniu jej diety istotną rolę odgrywa ograniczenie ilości węglowodanów, tłuszczów oraz białka. W jadłospisie diety oczyszczającej powinny znaleźć się przede wszystkim warzywa i owoce, produkty nabiałowe oraz pieczywo razowe i chrupkie. Chude mięso w umiarkowanych ilościach.

Dieta oczyszczająca uwolni organizm od trujących toksyn. Dzięki niej wątroba zacznie oczyszczać się ze szkodliwych produktów, nerki zaczną się regenerować, a organizm otrzyma wartościowe substancje odżywcze.

Dietę oczyszczającą powinno się stosować przez jeden tydzień

W tym czasie można pozbyć się około dwóch zbędnych kilogramów. W trakcie stosowania diety możemy odczuwać pewne dolegliwości, do których należą na przykład bóle głowy i złe samopoczucie. Są to naturalne objawy powodowane uwalnianiem się z komórek organizmu toksycznych substancji.

Dieta oczyszczająca polecana jest osobom dorosłym, spożywającym alkohol i źle odżywiającym się, a także osobom palącym papierosy.

Oczywiście sama dieta nie przyczyni się do utraty masy ciała. Równie ważne jest systematyczne uprawianie sportu. Połączenie tych dwóch elementów pozwoli każdemu uzyskać upragnioną wagę bez szkody dla organizmu.

TUTAJ >> znajdziesz przykładowe diety oczyszczające

Agnieszka Wadowska
www.fit.plPODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl