fit.pl mobile logo

Domowe kostki rosołowe - przepis less waste

Wiele osób nie szanuje żywności, marnując ją i wyrzucając ogromne jej ilości, podczas gdy tysiące ludzi na świecie wciąż boryka się z problemem głodu. W jaki sposób przyczynić się do poprawy tej sytuacji? Warto zacząć od siebie oraz własnej kuchni.

Kuchnia less waste

Aby choć w niewielkim stopniu przyczynić się do zmniejszenia zatrważającego problemu marnowania jedzenia, warto wprowadzić do swojej kuchni kilka praktycznych zasad z filozofii less bądź zero waste. Polega ona na tym, aby możliwie jak najwięcej posiadanych produktów w tym wypadku spożywczych wykorzystywać do maksimum. Ponadto przed każdymi zakupami sporządzać szczegółową listę zakupów, a nabyte towary odpowiednio przechowywać, tak aby pozwolić im zachować świeżość możliwie najdłużej.

Domowe kostki rosołowe – gotowanie bez marnowania

Wiele osób w swojej kuchni używa popularnych kostek rosołowych poprawiających smak potraw. Chcąc wprowadzić do swojej kuchni filozofię less waste, warto sklepowe ulepszacze zamienić na naturalne kostki rosołowe, stworzone wyłącznie z tego, co już znajduje się w naszej kuchni. Kostki można wykonać zarówno w wersji mięsno-warzywnej, jak i wegetariańskiej, dopasowując ich składniki do swoich ulubionych smaków. Zdecydowanie warto wprowadzić do swojej kuchni tego rodzaju naturalne dodatki, będące prostym sposobem na gotowanie bez marnowania. Co więcej, samodzielnie wykonane kostki rosołowe pozwolą nam także zaoszczędzić kilka złotych.

Kostki rosołowe less waste – przepis

Domowe kostki rosołowe są niezwykle proste do przygotowania. Wystarczy jedynie z gotowego bulionu warzywnego lub rosołu wyłowić kilka warzyw marchewkę, kawałek selera, pietruszkę, por, cebulę czy kalarepkę i zalać je odrobiną zupy. Możemy dodać także nieco tłuszczu z wywaru oraz przyprawy według uznania sól, pieprz, jak również natkę pietruszki. Całość blendujemy, a następnie porcjujemy i umieszczamy w pojemniku na lód. Otrzymaną masę możemy także przechowywać w słoiku, wydzielając sobie po łyżce przyprawy, jednak pierwszy ze sposobów jest rozwiązaniem znacznie praktyczniejszym i bardziej wygodnym.

Do domowych kostek rosołowych możemy użyć również umytych obierków z surowych warzyw, które dodajemy do sałatek, czy surówek.

W ten sam sposób możemy również stworzyć ziołowe kostki do smażenia. Wystarczy kilka łyżek wywaru z gulaszu czy warzywnej potrawki, ulubione przyprawy oraz oliwa. Całość, podobnie jak w przypadku kostek, rozdzielamy na porcje i gotowe! Jedna lub dwie kostki stanowić będą aromatyczną bazę do wielu rozmaitych dań!

 

 

 

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl