Dzięki tej diecie, twój seks będzie lepszy

Od tysięcy lat afrodyzjaki uważane są za substancje poprawiające sprawność seksualną. W tym czasie wiele z nich zdążyło obrosnąć w mit. Są jednak produkty, które podnoszą apetyt na „łóżkowe przygody”. Są też takie, po których łatwiej zasiąść przed telewizorem niż rozpocząć zabawę.
fit.pl
2009-09-30 00:00
Udostępnij
Dzięki tej diecie, twój seks będzie lepszy

Ludzie od zawsze pragną poprawić swoje życie seksualne, nie szczędząc na to czasu i pieniędzy. W antycznym Rzymie za cudowne środki uchodziły trąba słonia i oczy hieny. Te egzotyczne specjały cieszyły się sporą popularnością... a biorąc pod uwagę zamiłowanie do uciech cielesnych w antyku, skutki ich działań nietrudno sobie wyobrazić.

W odległych Chinach medycyna tradycyjna zalecała spożywanie sproszkowanych rogów nosorożca. Taki proszek miał zapewniać nieziemskie doznania dla obu partnerów.

Na szczęście, w dzisiejszych czasach kochankowie opętani rządzą rozkoszy nie muszą uciekać się do tak egzotycznej diety. Z pomocą przychodzą mniej wyszukane specjały.

Afrodyzjaki - działają czy nie?

Afrodyzjaki, czyli substancje poprawiające libido, swoją nazwę zawdzięczają greckiej bogini piękna, pożądania i płodności – Afrodycie. Należą do nich niektóre zioła, potrawy i inne środki budzące cielesne pożądanie. Ale ponad 5000-letnia tradycja ich stosowania bazuje bardziej na folklorze i opowieściach babci niż dokonaniach współczesnej nauki.

Działanie afrodyzjaków określa się w świecie nauki jako efekt placebo. W sferze seksualnej dotyczy on 30% mężczyzn i 50% kobiet. Wielu ludzi wierzy w cudowne działanie pigułek lub określonego produktu. Tak naprawdę całą robotę za „cudowne eliksiry” wykonuje ludzki mózg.

Co jeść z medycznego punktu widzenia, by seks był lepszy

Mimo to, istnieje pewna grupa produktów, które działając korzystnie na organizm, naturalnie poprawiają zdolności seksualne. Co więc jeść i jak zmienić swoją dietę, by doznania łóżkowe i chęć do zabawy była zauważalnie większa?

Postaw na produkty sojowe. Jej składniki łączą receptory estrogenu (przez co okolice narządów płciowych są bardziej nawilżone) i zwalczają symptomy menopauzy. Badania wykazały korzystny wpływ także na męską prostatę.

Żywność wspomagająca utratę wagi ma w sobie także zwiększający libido potencjał. Według dr Ridwan Shabsigh, dyrektora Center for Human Sexuality w Nowym Jorku, otyłość niesie za sobą zagrożenia zaburzeń erekcji oraz niskiego poziomu testosteronu.

– Biorąc pod uwagę erekcję, wszystko, co jest dobre dla serca jest dobre dla penisa. I odwrotnie – wyjaśnia John Mulhall, profesor urologii z Uniwersytetu Cornella w USA.

Wcinaj zdrowe produkty z korzyścią dla obu organów.

Zdaniem Beverly Whipple, byłego prezydenta Światowej Organizacji Seksuologów, bardzo ważnym elementem diety są tłuszcze – rzecz jasna, w odpowiednich ilościach. Są one niezbędne do produkcji hormonów, takich jak estrogen i testosteron. A te pełnią wielką rolę w pociągu seksualnym. – Oliwa z oliwek, łosoś i orzechy to optymalne źródło odpowiednich tłuszczów – wyjaśnia Whipple.

Co jeść z tradycyjnego punktu widzenia by seks był lepszy

Przy odrobinie wiary w afrodyzjaki i ich cudowną moc może okazać się, że coś jednak jest na rzeczy.

Oto przykładowa lista cudownych środków

  • awokado, truskawki, suszone owoce (daktyle, figi, morele)
  • befsztyki (zwłaszcza krwiste lub tatarskie), dziczyzna,
  • cebula (szczególnie zupa cebulowa), grzyby (pierścieniaki, smardze, trufle), pory, seler, szparagi;
  • czekolada, miód, orzechy włoskie, kakao
  • jaja (szczególnie przepiórcze), sery (roquefort, sery kozie), mleko kozie
  • małże, ostrygi, ryby (szczególnie fugu, pstrągi, rekin, sardynki), kawior,
  • przyprawy (chili, chrzan, cynamon, czosnek, cząber, gałka muszkatołowa, imbir, kardamon, pieprz, pieprz kajeński, wanilia, kapary)
  • zioła i preparaty roślinne (lotos, lubczyk ogrodowy, muira-puama, turnera, niektóre kaktusy, nasiona powoju amerykańskiego, Damiana, preparaty z miłorzębu, preparaty, cukierki i herbaty z żeń-szenia; ruta stepowa)
  • napoje: czekolada, kawa, szampan, różne koktajle alkoholowe i mleczne,


Testuj je z umiarem i nie wszystkie naraz. W przeciwnym razie zamiast na seks, będziesz mieć ochotę na szybką wizytę w toalecie.

www.fit.pl