fit.pl mobile logo

Jak dieta wpływa na nasze życie?

Stosowana dieta wywiera bardzo duży wpływ na samopoczucie, zdrowie i ciało. Zmiana nawyków żywieniowych zawsze powinna być pierwszym krokiem do pełnej metamorfozy, a co za tym idzie do lepszego życia.

 

Otyłość jest najpoważniejszą chorobą dzisiejszego świata, cierpi na nią ponad 2 mld ludzi, czyli prawie 30 proc. całej populacji, podczas gdy jeszcze 40 lat temu było ich aż dwa razy mniej. W części przypadków otyłość bezpośrednio może przyczynić się do śmierci, w innych zwiększa ryzyko zachorowań na cukrzyce, czy nadciśnienie. To jest powód, dla którego w szczególności osoby otyłe powinny zadbać o swoją dietę. Jednak nie tylko one. Dieta bogata w składniki odżywcze zapewni poprawę jakości życia wszystkich – bez względu na płeć, wiek, czy status materialny. A to wszystko dlatego, że jesteś tym, co jesz.

 

Regularność to podstawa

Równie ważne jak jakość produktów jest regularność ich spożywania. Zbilansowana dieta powinna składać się z pięciu posiłków dziennie i dostarczać do organizmu (w regularnych odstępach czasowych) wszelkich niezbędnych składników odżywczych. Kiedy posiłki spożywane są rzadziej, metabolizm pracuje wolniej, a to powoduje odkładnie się nadmiaru tkanki tłuszczowej tłuszczu w naszym organizmie. Już po kilku dniach po zmianie nawyków żywieniowych zauważalne będą pierwsze efekty, natomiast po miesiącu stopniowo zacznie zmieniać się nie tylko samopoczucie, ale także ciało.

Wprowadzenie w życie teorii zdrowego i regularnego odżywiania może być problematyczne, szczególnie jeśli ograniczeniem jest czas. Jeśli nie możemy regularnie gotować i przygotowywać porcji posiłków na cały kolejny dzień, wówczas alternatywą są rozwiązania oferowane przez rynek, a więc oferty cateringu dietetycznego, typu DietBox. Korzystając z usługi firmy oferującej tzw. „dietę w pudełkach” mamy pewność, że przygotowywane posiłki zawierają wszelkie niezbędne składniki odżywcze, a ponadto są świeże i smaczne.

 

Dietę należy urozmaicać

W odpowiednio zbilansowanej diecie powinno znaleźć się miejsce na wszystkie składniki. Owoce i warzywa są skarbnicą witamin, ryby zawierają kwasy nienasycone (omega-3), które dobrze wpływają na odporność, a także mogą zapobiec zawałom i nowotworom, z kolei nabiał zadba o prawidłową budowę kości i zębów. Zmiana nawyków żywieniowych nie powinna być czymś „na chwilę”. Pierwsze efekty zazwyczaj przychodzą stosunkowo szybko, jednak nie powinno się spoczywać na laurach.

Najczęstszym powodem, dla którego ludzie rezygnują z diety jest jej monotonia. Po kilku tygodniach często zaczyna brakować pomysłów na urozmaicenie posiłków, dlatego ciekawym rozwiązaniem może być szukanie inspiracji w Internecie lub zorganizowanie tygodnia z różnymi kuchniami świata. Taki zabieg sprawia, że wybrane menu nie powiela się nawet przez kilka miesięcy. Jeśli posiłki są przygotowywane w domu, wówczas można wykorzystać listę dań z różnymi sposobami ich przyrządzania. Zdrowie odżywianie jest bardzo ważne, a wszystko to co jemy ma wpływ na całą naszą rzeczywistość. Jeśli jedynym problemem, z którym należy się zmierzyć jest urozmaicenie posiłków, to trzeba znaleźć najlepsze rozwiązanie i ustalić swoje priorytety – czas, pieniądze, czy może zdrowie.

 

Postaw na aktywność fizyczną

Organizm człowieka szybko przyzwyczaja się do złego, jednak równie szybko do dobrego. Jedyne z czym trzeba się zmierzyć to umysł i głos w głowie, który podpowiada, że człowiek nie da rady. Psycholodzy nie mają wątpliwości, że to minie – w niektórych przypadkach zdarza się to szybciej, w innych ten proces przebiega wolniej. Motywacją powinna być perspektywa szczęścia i poczucie lekkości. Jeśli już człowiek złapie „bakcyla” zdrowego odżywiania, wtedy bardzo często pojawia się chęć, aby pójść o krok do przodu. Uniwersalną prawdą jest fakt, że apetyt rośnie w miarę (zdrowego) jedzenia.

Do zbilansowanej diety warto dołączyć aktywność fizyczną, a organizm na pewno odpłaci się i będzie dobrze służył przez długie lata. Warto podkreślić, że ruch nie ogranicza się tylko do siłowni, czasami równie skuteczną alternatywą jest dłuższy spacer. Wystarczy połączyć te rzeczy, aby otrzymać dobre samopoczucie, zdrowie oraz ciało. Nowości rynkowe stworzone są po to, aby z nich korzystać, a usługi cateringu dietetycznego pozwolą zaoszczędzić czas i urozmaicą dietę.

www.fit.plPODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
patafilar

Zawsze jestem za zdrowym podejściem do życia i zdrowia. Złota zasada to umiar we wszystkim. W swojej diecie wykorzystuję moc witamin jaką czerpię z soków warzywno-owocowych. Piję soki jako uzupełnienie diety wg. porad terapiasokami.pl/gdzie-szukac-witamin. Mam b. dobre zdrowie i dużo energii oraz młody wygląd. Dobrze raz na rok zrobić sobie w okresie letnim głodówkę z lewatywą aby usunąć toksyny z organizmu. Aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, może jakiś sport. Stosuję te powyższe proste zasady które mnie nigdy nie zawiodły.

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl