fit.pl mobile logo

Jak pokonać złe nawyki żywieniowe?

Chcesz schudnąć? Przede wszystkim powinnaś pomyśleć o odpowiednich ćwiczeniach oraz zdrowym i racjonalnym odżywianiu. Jak więc wyeliminować niezdrowe nawyki żywieniowe? Poznaj pięć prostych sposobów Skupiaj się wyłącznie na jedzeniu

Podczas jedzenia nie rozpraszaj swojej uwagi, skupiaj się na tym, co wkładasz do ust. Kiedy jemy i jednocześnie wykonujemy inną czynność, wówczas nie skupiamy się na ilość spożywanego jedzenia. I właśnie z tego powodu pochłaniamy większą ilość jedzenia, niż normalnie byśmy zjedli. Dlatego, podczas posiłku nic nie powinno nas rozpraszać. Wówczas będziemy mogli kontrolować to co i ile jemy.

Nie jedz szybko

Warto przeżuwać powoli każdy kęs. Jedzenie w pośpiechu sprawia, że zjadamy więcej niż potrzebujemy. Im wolniej jemy, tym mniejszymi porcjami się najadamy. Poza tym ośrodek sytości w mózgu działa z opóźnieniem. Uczucie sytości uzyskujemy więc dopiero w kilka do kilkunastu minut po spożyciu posiłku. Gdy jemy wolno, dajemy organizmowi czas, aby poinformował nas o tym iż się najedliśmy, zanim zjemy za dużo. Po każdym kęsie odkładaj widelec bądź kanapkę na talerz - Unikniesz w ten sposób odruchowego wkładania do ust następnego kęsa, zanim zdążysz dobrze przeżuci i połknąć poprzedni.

Mniejszy talerz = mniejsza ilość jedzenia

Mimo że jesteśmy już najedzeni, zjadamy wszystko z talerza. Dlaczego? Częstym powodem są wyrzuty sumienia, że zostawiliśmy niedojedzony posiłek, a ktoś napracował się przy jego przygotowaniu. Warto więc pamiętać o tym, aby na talerz nakładać małe porcje jedzenia lub po prostu jeść na mniejszym talerzu. Na dużym talerzu wydaje się nam, że jedzenia jest niewiele i zjadamy wszystko... często mając jeszcze ochotę na dokładkę. Kiedy natomiast taką samą ilość jedzenia nakładamy na mały talerz, porcja wygląda na relatywnie większą niż jest w rzeczywistości.

Nie pij podczas posiłku

Płyny rozcieńczają soki żołądkowe, które mając małe stężenie powodują zaburzenie procesu trawienia. Picie zmiękcza pokarm, co wpływa na to, że możemy połknąć większe jego porcje, co powoduje, że zjadamy więcej. Warto więc wypić 20 minut przed posiłkiem, by wypełnić żołądek i tym samym oszukać trochę głód.

Jedz regularnie

Regularne posiłki są sprzymierzeńcem szczupłej sylwetki, pozwalając zachować odpowiednie tempo przemiany materii. Zbyt długie przerwy między posiłkami powodują, że organizm traktuje to jako ostrzeżenie, zaczynając magazynować zapasy w postaci tkanki tłuszczowej. Małe porcje, spożywane dość często nie rozpychają żołądka. Im większy żołądek tym niezbędna będzie większa porcja, aby zaspokoić głód i wysłać sygnał o sytości. Jak nietrudno się domyślić - mały żołądek szybciej się wypełnia i szybciej wysyła takie sygnały.

www.dieta.fit.pl

 PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
Mikolaj Nq

Pakiet DZIK (dla mężczyzn) - a dokładniej, jest to kompleksowy zestaw, który pomoże każdemu. Nie ważne jak wyglądasz, czy masz w tym czasie 20-40 kg nadwagi... z tym pakietem budujesz mięśnie i spalasz niechciany tłuszcz, pierwsze efekty są już widoczne po tygodniu !. Jeśli jesteś zainteresowany zapraszam na stronę www.igortreneronline.pl . Posiadamy również pakiet dla płci pięknej ! Nasz pakiet dla kobiet - dzięki niemu spalasz niechciany tłuszcz, ujędrnisz swój biust oraz pośladki. Twoja skóra stanie się bardziej błyszcząca, poprawisz również wygląd swoich włosów oraz paznokci. Pakiet dla kobiet charakteryzuje się bardzo dużą skutecznością. Jeśli jesteś zainteresowana zapraszam na stronę www.igortreneronline.pl .

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl