fit.pl mobile logo

Konsekwencje złej diety

Odpowiednio zbilansowana dieta wpływa na nasz wygląd, samopoczucie oraz zdrowie. Dlatego też powinniśmy sięgać po naturalne składniki, by dzięki diecie nasz organizm był zdrowszy i odporny na choroby
zladieta2Dieta, która jest bogata w składniki zawierające w sobie chemię przemysłową, bardzo często jest przyczyna wielu chorób, takich jak:

• Zgaga
• Zaparcia
• Niestrawność
• Cukrzyca
• Choroby wrzodowe
• Nadpobudliwość jelita cienkiego
• Zespół jelita nadpobudliwego
• Uchyłkowatość jelita grubego
• Miażdżyca
• Zakrzepy i zatory krwionośne
• Otyłość
• Choroby wątroby
• Rak żołądka, jelita grubego, trzustki

Dieta bogata w tłuszcze, a także w przetworzone pokarmy, uboga w mikro i makroelementy, błonnik i witaminy to pierwszy i podstawowy błąd, który nie spełnia wymogów prawidłowego odżywiania. Dodatkowo spożywanie dużej ilości Fast-foodów i pośpiech przy jedzeniu prowadzi do tego, że organizmowi nie dostarczane są niezbędne do odpowiedniego funkcjonowania składniki.

Współczesnym wrogiem zdrowego odżywiania się jest spożywanie zbyt dużej ilości żywności przetworzonej. Żywność taka jest uboga w składniki odżywcze oraz sole mineralne, dodatkowo zwykle jest wzbogacona cukrem i tłuszczem, co powoduje rozregulowanie gospodarki węglowodanowej oraz problemy z cholesterolem. Spożywanie w nadmiarze takich produktów nie tylko pozbawia organizm odpowiedniej dawki wszystkich potrzebnych związków odżywczych, ale także w perspektywie czasu może prowadzić do nadwagi. Zbyt niska zawartość niektórych składników w pożywieniu np. błonnika, jodu, żelaza, wapnia, witamin, nienasyconych kwasów tłuszczowych, przy jednocześnie zbyt dużej ilości nasyconych, staje się często przyczyną wielu zaburzeń oraz chorób. Najczęstsze schorzenia wywołane niewłaściwym odżywianiem się to miażdżyca, choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie, otyłość, cukrzyca, próchnica zębów, osteoporoza, anemia i wiele innych.

Kolejnymi błędami, które prowadzą do zaburzenia modelu odżywiania to sięganie po produkty ubogie w błonnik, który pełni ważną rolę w procesach trawiennych. Odpowiada on za zmniejszanie zladieta3przyswajalności węglowodanów, a tym samym obniża poziom cukru we krwi. Minimalizuje on również toksyczne działanie substancji chemicznych, które znajdują się w pokarmach przemysłowo przetworzonych. Błonnik możemy znaleźć w owocach, warzywach, roślinach strączkowych, a także produktach zwanych „pełnymi”.

Naszemu organizmowi nie sprzyja także używanie w nadmiernej ilości cukru, podwyższającego we krwi poziom cukru, insuliny i trójglicerydów. To powoduje wzrost ryzyka zachorowania na choroby serca i układu krążenia, a także przyczynia się do występowania takich chorób jak: nadciśnienie, otyłość, choroby wieńcowe, cukrzyca typu 2, wzrost stężenia trój glicerydów i cholesterolu.

Spożywanie nadmiernej ilości tłuszczów nasyconych pochodzenia zwierzęcego przyczynia się do podniesienia poziomu złego cholesterolu, odkładającego się na ścianach tętnic i tym samym prowadzącego do powstawania ryzyka miażdżycy.

Dlatego też pamiętajmy, by w naszej diecie znaleźć miejsce na owoce, warzywa, produkty zbożowe, białka, witaminy i minerały. Unikajmy tłuszczy zwierzęcych i słodyczy.

Właściwa dieta to taka, która w pełni zaspokaja potrzeby żywieniowe osoby, która ją stosuje. To dieta, która dostarcza odpowiedniej ilości energii oraz wszystkich składników pokarmowych, a więc białek, tłuszczów, węglowodanów, witamin i minerałów.

www.fit.pl


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl