Męskie warzywa to te, które idealnie nadają się dla facetów - dają siłę, energię i szybkość
fit.pl
2008-07-30 00:00
Udostępnij
Męskie warzywa
Tak. Naprawdę istnieje coś takiego jak „męskie warzywa”. I wcale nie chodzi tu o rodzaj rzeczownika w nazwie. Męskie warzywa to te, które nadają się idealnie dla właśnie tej płci. Dają siłę, energię i szybkość. Sprawiają, że jesteś bardziej pobudzony, bardziej pracowity i szczęśliwszy.


szpinakPrzeczytaj, które warzywa należy jeść, aby wzmocnić swoją męskość.


Szpinak


Wcinaj go, a twoje przed ramiona „przypakują” i zyskasz ogromną siłę niczym marynarz Popeye z popularnej kreskówki. No... może nie staniesz się od razu superbohaterem, ale szpinak to jedno z najbardziej odżywczych warzyw na świecie. Jest bogaty w witaminy A, B9, C, K oraz E.


Jak szpinak działa na męskość? Udowodniono, że witaminy i składniki zawarte w zielonym warzywie chronią przed chorobami serca i artretyzmem. To pierwsze warzywo, po które powinieneś sięgnąć.


pomidorkiPomidor


Jego naukowa nazwa to Solanum lycocarpum, co w tłumaczeniu znaczy „wilcze jabłko”. Dzięki jego składnikom zawyjesz do księżyca. Pomidory zawierają likopen, potężny środek pomocny w walce z rakiem prostaty. Według badań Uniwersytetu Illinois dieta składająca się z ekstraktów z pomidora i brokuł zmniejsza guzy prostaty. Ponadto w starożytnym Rzymie uważano pomidora za silny afrodyzjak... a wszyscy wiemy jak potrafili się wtedy bawić.


Awokado


Właściwie jest to owoc, ale często podawany jako składnik sałatek i traktowany jak najnormalniejsze w świecie warzywo, dlatego możemy dołączyćavocado go do listy. To jedna z najbardziej pożywnych kuleczek, jakie uprawia Matka Natura.


Awokado ma więcej potasu niż banan. Dlaczego jest to tak ważne? Bo jest on niezbędny do właściwego funkcjonowania systemu nerwowego, pracy mięśni, bierze udział w dotlenianiu mózgu, poprawiając zdolność myślenia i koncentrację. Ale co najważniejsze, reguluje gospodarkę wodną i kontroluje ciśnienie krwi.

[-------]


Brokuły


Jedno z najbardziej znienawidzonych przez dzieci warzyw. Ale dorosły, dbający o siebie mężczyzna powinien „wsuwać” brokuły bez mrugnięcia okiem.

brokua

Przypominające małe, zielone drzewko warzywo zawiera więcej witaminy C niż pomarańcza, tyle samo białka co szklanka mleka i jest wypełnione przeciwutleniaczami. Dietetycy nie bez powodu określają je jako „perła w koronie żywienia”.


Marchewka


Następnym razem, jak będziesz miał ochotę coś schrupać sięgnij po marchewki. Dadzą ci wzrok supermana, mądrość i odporność na choroby. Marchewki to najlepsze źródło witaminy A, która poprawia wzrok. Zawierają też karotenoid, który zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób serca.
orzechyOrzechy


To nie warzywo, dlatego na pewno go nie rozgotujesz. Mimo to spokojnie możesz zjeść kilka dziennie. Orzechy to magazyn kwasów omega-3, które wzmocnią siły drzemiące w twoim umyśle. Używaj ich jednak rozważnie, bo mimo wielu odżywczych składników są wysokokaloryczne.


Jedz zieleninę


Większość ludzi je za mało warzyw. A przecież wszystko co zielone to samo zdrowie. Oprócz warzyw z naszej listy śmiało sięgaj po inne np. cebulę, seler, rzodkiewkę itd. Nawet jeśli nie lubisz większości z nich, to na pewno znajdziesz też takie, które będą ci odpowiadać. Bo akurat warzyw jest do wyboru do koloru (nie tylko zielonego).

www.fit.pl