fit.pl mobile logo

Męskie warzywa

Męskie warzywa to te, które idealnie nadają się dla facetów - dają siłę, energię i szybkość
Tak. Naprawdę istnieje coś takiego jak „męskie warzywa”. I wcale nie chodzi tu o rodzaj rzeczownika w nazwie. Męskie warzywa to te, które nadają się idealnie dla właśnie tej płci. Dają siłę, energię i szybkość. Sprawiają, że jesteś bardziej pobudzony, bardziej pracowity i szczęśliwszy.


szpinakPrzeczytaj, które warzywa należy jeść, aby wzmocnić swoją męskość.


Szpinak


Wcinaj go, a twoje przed ramiona „przypakują” i zyskasz ogromną siłę niczym marynarz Popeye z popularnej kreskówki. No... może nie staniesz się od razu superbohaterem, ale szpinak to jedno z najbardziej odżywczych warzyw na świecie. Jest bogaty w witaminy A, B9, C, K oraz E.


Jak szpinak działa na męskość? Udowodniono, że witaminy i składniki zawarte w zielonym warzywie chronią przed chorobami serca i artretyzmem. To pierwsze warzywo, po które powinieneś sięgnąć.


pomidorkiPomidor


Jego naukowa nazwa to Solanum lycocarpum, co w tłumaczeniu znaczy „wilcze jabłko”. Dzięki jego składnikom zawyjesz do księżyca. Pomidory zawierają likopen, potężny środek pomocny w walce z rakiem prostaty. Według badań Uniwersytetu Illinois dieta składająca się z ekstraktów z pomidora i brokuł zmniejsza guzy prostaty. Ponadto w starożytnym Rzymie uważano pomidora za silny afrodyzjak... a wszyscy wiemy jak potrafili się wtedy bawić.


Awokado


Właściwie jest to owoc, ale często podawany jako składnik sałatek i traktowany jak najnormalniejsze w świecie warzywo, dlatego możemy dołączyćavocado go do listy. To jedna z najbardziej pożywnych kuleczek, jakie uprawia Matka Natura.


Awokado ma więcej potasu niż banan. Dlaczego jest to tak ważne? Bo jest on niezbędny do właściwego funkcjonowania systemu nerwowego, pracy mięśni, bierze udział w dotlenianiu mózgu, poprawiając zdolność myślenia i koncentrację. Ale co najważniejsze, reguluje gospodarkę wodną i kontroluje ciśnienie krwi.

[-------]


Brokuły


Jedno z najbardziej znienawidzonych przez dzieci warzyw. Ale dorosły, dbający o siebie mężczyzna powinien „wsuwać” brokuły bez mrugnięcia okiem.

brokua

Przypominające małe, zielone drzewko warzywo zawiera więcej witaminy C niż pomarańcza, tyle samo białka co szklanka mleka i jest wypełnione przeciwutleniaczami. Dietetycy nie bez powodu określają je jako „perła w koronie żywienia”.


Marchewka


Następnym razem, jak będziesz miał ochotę coś schrupać sięgnij po marchewki. Dadzą ci wzrok supermana, mądrość i odporność na choroby. Marchewki to najlepsze źródło witaminy A, która poprawia wzrok. Zawierają też karotenoid, który zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób serca.
orzechyOrzechy


To nie warzywo, dlatego na pewno go nie rozgotujesz. Mimo to spokojnie możesz zjeść kilka dziennie. Orzechy to magazyn kwasów omega-3, które wzmocnią siły drzemiące w twoim umyśle. Używaj ich jednak rozważnie, bo mimo wielu odżywczych składników są wysokokaloryczne.


Jedz zieleninę


Większość ludzi je za mało warzyw. A przecież wszystko co zielone to samo zdrowie. Oprócz warzyw z naszej listy śmiało sięgaj po inne np. cebulę, seler, rzodkiewkę itd. Nawet jeśli nie lubisz większości z nich, to na pewno znajdziesz też takie, które będą ci odpowiadać. Bo akurat warzyw jest do wyboru do koloru (nie tylko zielonego).

www.fit.pl

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl