fit.pl mobile logo

Święta w wersji light

Babki, mazurki, jajka, szynka i biała kiełbasa to główni bohaterowie wielkanocnej uczty. Niewątpliwie są to pokusy, które zagrażają zgrabnej sylwetce. Jednak czas spędzony przy suto zastawionym stole nie musi przełożyć się na dodatkowe kilogramy
wielkanoc2Podpowiadamy co i jak jeść, aby Wielkanoc kojarzyła nam się nie tylko ze smacznym, lecz i zdrowym jedzeniem.

Święta to najtrudniejszy czas dla wszystkich tych, którzy starają się pozbyć zbędnych kilogramów lub utrzymać zgrabną sylwetkę. Wzmożonemu apetytowi sprzyjają rodzinne biesiady i świąteczna atmosfera. Wbrew pozorom, tłuste i niezdrowe jedzenie można „odchudzić”, nie tracąc przy tym ich walorów smakowych. Wystarczy je nieco zmodyfikować, by móc się nimi delektować bez ryzyka przybrania na wadze. Oto kilka małych, dietetycznych tricków.

Pożegnanie z majonezem…

Podczas przygotowywania świątecznego menu – majonez wykorzystuje się w wielu potrawach, zwłaszcza do przyrządzania sałatek i jajek, które królują na wielkanocnym stole. Jest smaczny i niestety bardzo kaloryczny. Jedna łyżka zawiera aż 130 kcal! Skutecznym sposobem na odchudzenie majonezu jest połączenie go z jogurtem naturalnym. Taki dressing jest zdecydowanie „lżejszy” i zdrowszy dla wszystkich biesiadników.

Ograniczaj tłuszcz

Wielkanoc nazywana jest często świętem mięsa. Trudno ją sobie wyobrazić bez białej kiełbasy czy boczku - na szczęście to od nas zależy, w jaki sposób je przyrządzimy. Zdecydowanie powinniśmy zrezygnować z oleju – zdrowsza jest oliwa. Najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie ugotowanie mięsa na parze. Wówczas zachowa ono wszystkie swoje cenne wartości odżywcze. Miłośnikom chrupiących skórek polecamy pieczenie w piekarniku – oczywiście bez dodatku tłuszczu. Pamiętajmy, że w drobiu i wołowinie jest go prawie trzykrotnie mniej niż w wieprzowinie, dlatego lepiej podać kaczkę lub indyka, niż smażone na głębokim oleju kotlety.

Czas na deser

Święta bez pysznych serników, babek i mazurków z pewnością straciłyby na swojej wartości. Słodkości chyba wszystkim kojarzą się z bombą kaloryczną, ale i tutaj możemy temu zaradzić. Jak? Zacznijmy od mąki – pszenną możemy zastąpić pełnoziarnistą. Sernik będzie równie smaczny, gdy zrobimy go z chudego sera, a hitem może okazać się mazurek z nadzieniem owocowym (zamiast czekoladowego). Można również nieco zmodyfikować ilość dodawanych składników. Pamiętajmy, że ciasto nie odczuje ubytku jednej trzeciej porcji cukru czy mniejszej porcji kremu. Warto pomyśleć o deserach – galaretce, budyniu lub serniku na zimno. Przy drobnych „korektach” przepisów wyjdzie nam to tylko na zdrowie.

A do picia…

…postawmy na picie wody. Wypicie szklanki tego płynu przed każdym posiłkiem zapewni nam uczucie sytości, dzięki czemu zjemy mniej. Największym wrogiem smukłej sylwetki są słodkie soki, gazowane napoje, nalewki i likiery. Są one sztucznie słodzone i mogą dostarczyć nawet 700 dodatkowych kalorii. Zdrowszym rozwiązaniem będzie czerwone wino, które dodatkowo wpływa korzystnie na krążenie. Do herbaty (najlepiej zielonej) i kawy warto dodać przyprawy korzenne, które przyspieszają przemianę materii.

W obawie przed przybraniem na wadze, nie musimy rezygnować ze świątecznej uczty. Najważniejsze jest to, by się nie przejadać i czasem wstać od stołu. Po każdym posiłku można np. wybrać się na rodzinny, świąteczny spacer albo pograć z dziećmi w piłkę.

www.dieta.fit.pl


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl