Włoski makaron bezglutenowy - przepis na zdrowy styl życia

Kuchnia włoska jest jedną z najbardziej popularnych na całym świecie. Prawdziwa neapolitańska pizza, makarony zrzeszają fanów na każdej szerokości geograficznej. Włoskie specjały częstokroć są niedostępne dla osób, które nie tolerują glutenu, obecnego przecież w każdym klasycznym makaronie czy cieście. Z pomocą przychodzą produkty bezglutenowe.
2022-12-01 00:00
Udostępnij
Włoski makaron bezglutenowy - przepis na zdrowy styl życia

Wybierz produkty bezglutenowe

Na naszej stronie internetowej www.maveat.pl wyselekcjonowaliśmy i wybraliśmy dla Ciebie najlepsze produkty bezglutenowe wyprodukowane w słonecznej Italii. W zgodzie z Twoimi preferencjami żywieniowymi  i z szacunkiem dla Twojego zdrowia proponujemy Ci szereg produktów, dzięki którym w Twojej kuchni zagoszczą specjały kuchni włoskiej bez zawartości glutenu.

Gluten jest białkiem zapasowym, który występuje w niektórych zbożach. Wiele osób, które cierpi na nietolerancję glutenu - choruje na celiakię. Nietolerancja to jedynie część "atrakcji", jakie może nam sprawić ten składnik pożywienia. Innym, rzadziej występującym, jest uczulenie na gluten. Alergia na gluten może pojawić się natychmiastowo po jego spożyciu lub z opóźnieniem - nawet po kilku godzinach bądź dniach. Dla wszystkich osób, które z uwagi na swój komfort życia i zdrowie są zmuszone rezygnować z produktów zawierających gluten, oferujemy produkty bezglutenowe. Produkty bezglutenowe nie zawierają pszenicy, jęczmienia ani żyta. Na szczęście istnieje wiele substytutów takich produktów, dzięki czemu nie należy wykluczać całkowicie ze swojego menu dań takich jak makarony, placki, pieczywo, przekąski.

Włoska kuchnia

Kuchnia włoska nie potrzebuje żadnej reklamy. Kocha ją większość z nas. Wielu miłośników Italii wraca do niej z uwagi nie tylko na bogactwo zabytków kultury, architektonicznych, bajkowych pejzaży, ale także z powodu specjałów kuchni włoskiej.

Dania wywodzące się z Włoch są zazwyczaj szybkie i proste w przygotowaniu, ale ich sukces tkwi również w prostocie składników. Kombinacje kulinarne stworzone z naturalnych darów włoskiej ziemi zawsze kończą się sukcesem i doskonałym smakiem! Do najbardziej znanych dań możemy zaliczyć spaghetti carbonara, spaghetti aglio, olio e peperoncino czy orcchiette al pomodoro - wszystkie z nich składają się, prócz makaronu, z kilku prostych składników. Smak jednak jest niezwykle bogaty i zapadający w pamięć!

Oferta sklepu Maveat złożona jest z produktów, które nie tak łatwo znaleźć można na polskich sklepowych półkach. Choć kuchnia włoska jest niezwykle popularna w Polsce, tygodnie włoskie dostarczają Polakom wiele produktów pozwalających na skomponowanie włoskich dań, to warto zwrócić uwagę na mniej oczywiste propozycje. Wyselekcjonowane marki, małe manufaktury i oryginalni producenci w końcu są obecni i u nas. Wśród produktów bezglutenowych znajdziesz zarówno makarony z mąki kukurydzianek, komosy ryżowej, ale wiele więcej.

Makaron bezglutenowy - jakie dania przygotujesz?

W asortymencie sklepu Maveat znajdziesz wiele różnych rodzajów makaronów. Przygotujesz z nich mnóstwo pysznych past. Makaron Tubetti sprawdzi się do połączeń z  gotowanymi lub duszonymi warzywami. Świetnie smakuje w sosach pomidorowych, gładkie rurki sprawdzą się także do dań dla dzieci.Makaron bezglutenowy świderki możesz dodać do zup czy sosów mięsnych. Spróbuj stworzyć z niego pyszną sałatkę makaronowa na zimno z dodatkiem warzyw. Ogranicza Cię tylko wyobraźnia!

Możesz znaleźć najlepsze zestawy na prezenty, kolację lub lunch lub po prostu na idealne włoskie aperitivo