fit.pl mobile logo

Zielona kawa – cudowny specyfik na odchudzanie?

Zielona kawa staje się coraz bardziej popularna, bo powszechnie uważana jest za specyfik przyśpieszający odchudzanie. Czy naprawdę działa w ten sposób i czym różni się od normalnej?

Zieloną kawę od czarnej różni nie tylko kolor...

 

Czarna kawa to napój kontrowersyjny. Część dietetyków przestrzega przed nią jak przed ogniem, bo odwadnia, wypłukuje z organizmu składniki mineralne i niszczy aparaty szczoteczkowe na mikrokosmkach w jelicie. Inni zachwalają bogactwo antyoksydantów i działanie przeciwrakowe. Jeszcze większe kontrowersje budzi zielona kawa.

Zielona kawa kontra czarna kawa

Zielona kawa to niepoddane obróbce owoce dowolnego gatunku kawowca. Zerwane prosto z krzaka, zamiast do palarni, trafiają do firm produkujących suplementy diety lub do docelowego klienta. Ten może sam poddać ziarna procesowi palenia lub wykorzystać odchudzającą moc jeszcze zielonej kawy.

Sekretem jest kwas chlorogenowy (ACG), opóźniający przyswajanie cukrów i zapobiegający magazynowaniu ich w postaci tłuszczu. Dodatkowo zielona kawa bogata jest w antyoksydanty i wspomaga proces oczyszczania organizmu. Brzmi pięknie, a różnice w smaku?

Proces palenia kawy nadaje jej charakterystycznego aromatu, ale też niszczy większość wartościowych składników, w tym ACG. Niepalone ziarna mają cierpki smak, a przygotowany z nich napar pozbawiony jest typowego dla kawy aromatu. Niewiele osób gustuje w takim napoju. Zielona kawa stosowana jest za to jako suplementy diety.

Naukowe dowody

Fenomenem zielonej kawy zajęli się badacze z dwóch włoskich szpitali - San Antonio oraz Santa Margarita. Przez osiem tygodni analizowali wagę osób przyjmujących regularnie ekstrakt z zielonej kawy oraz tych, którzy otrzymywali placebo. Okazało się, że przez cały okres badania osoby korzystające z zielonej kawy schudły średnio o 3 kg więcej. Trzeba zaznaczyć jednak, że obie grupy przestrzegały ścisłej diety 1200 kalorii. To głównie ona była przyczyną szybkiej utraty kilogramów.

Zielona kawa może wspomagać więc proces odchudzania i działać jak katalizator. Nie ma jednak dowodów na to, że sama jest czynnikiem odchudzającym. Dlatego producenci preparatów z zielonej kawy zalecają także stosowanie diety i aktywność fizyczną np. w formie fitnessu.

Niestety, leżąc na kanapie i popijając samą zieloną kawę lub przyjmując zawierające ją suplementy diety, samoczynnie nie schudniemy. To byłoby zbyt proste… Odchudzanie wymaga od nas wysiłku.PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
Patka

Najbardziej skuteczne diety i plany treningowe w Polsce? TYLKO http://www.igortreneronline.pl Odchudzanie dla każdego! Wejdź teraz i zacznij jeszcze dzisiaj! Odchudzanie i budowanie formy jeszcze nigdy nie było tak proste! Wejdź teraz na www.igortreneronline.pl I przeczytaj pozytywne opinie zadowolonych klientów!

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl