fit.pl mobile logo

Ćwiczenia po porodzie

W połogu kobieta zazwyczaj nie ma siły i ochoty na ćwiczenia, tymczasem już kilka dób po porodzie warto przemóc lęk i zmęczenie, bo ćwiczenia pomogą Ci szybciej wrócić do formy i odzyskać siły dla swojego maleństwa
mama dziecko(2)Ćwiczenia po porodzie można wykonywać już przed upływem 12 godzin od porodu, jeśli tylko mama rodziła siłami natura a lekarz nie widzi przeciwwskazań.

Ćwiczenia oddechowe, dłoni, rąk i nóg można wykonywać jeszcze zanim kobieta będzie mogła wstać z łóżka, także pierwsze próby wstawania to doskonały moment, by trenować różne partie ciała a także mięśnie brzucha.

Ćwiczenia dłoni i rąk

Pozycja wyjściowa do ćwiczeń: leżenie na plecach

1. Na początku dość spokojnie ćwicz mięśnie dłoni i przedramion zwijając dłoni w pięść i rozluźniając je.
2. Zginaj i prostuj ramiona w łokciach.
3. Rozstaw palce i łącz je.
4. Unieś ramiona, zginaj je w łokciach z jednoczesnym głębokim wdechem.

Ćwiczenia nóg

pozycją wyjściową jest leżenie na plecach.

1. Wykonuj okrężne ruchy stóp w prawo i lewo, skręcaj stopy do wewnątrz (podeszwy niech zbliżają się do siebie, oraz do zewnątrz tak by się od siebie oddalały.
2. Zginaj podeszwy stóp, a następnie rozluźniaj je z jednoczesnym ściąganiem palców stóp.
3. Zginaj nogi w kolanach jednocześnie prawa i lewą nogę na zmianę. Powtarzając serię po 5 zgięć.
4. W pozycji bocznej zginaj nogi w kolanie tak, by stopą dosięgnąć pośladków. Przytrzymaj stopę a następnie powróć do pozycji wyjściowej. To samo na drugim boku z drugą nogą. Odpocznij

cwiczenia po ciazaĆwiczenia przy próbie wstawania z łóżka

Połóż się na boku łóżka. Spokojnie opuść nogi a następnie opierając się na łokciu przenieś ciężar ciała na biodro i łokieć i ręce, postaw nogi na podłodze, a skrętem ciała przejdź do stania pamiętając.

Po każdym spokojnym zejściu spokojnie spaceruj wokół łóżka. To dobra metoda dla kobiet, które są dopiero po pierwszej dobie od połogu i jeszcze nie mają sił, w razie kołowania w głowie, łóżko jest w pobliżu, by móc na nim odpocząć.

Wszystkie ćwiczenia wykonuj powoli nie forsując ciała, zwłaszcza, gdy jeszcze jesteś w szpitalu i powoli dochodzisz do formy.

www.dziecko.fit.pl
 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl