fit.pl mobile logo

Dbaj o siebie podczas ciąży

Ciąża to szczęśliwy czas, jednak uskrzydlająca świadomość bycia mamą, często rodzi obawy. Co z sylwetką, aktywnością, dietą? Jak pogodzić radość z oczekiwania dziecka, by nie rezygnować z dotychczasowego stylu życia?  
pragnency food2Powrót do formy oraz zabiegi medycyny estetyczniej również odłóż na okres kiedy zakończysz karmienie. Dopiero w tym czasie organizm kobiety zaczyna się regenerować i wracać do normalnego funkcjonowania.

Co możesz zrobić, by w ciąży zadbać o formę??

Ciąża nie oznacza jednak rezygnacji z aktywnego trybu życia i dbania o sylwetkę. Możesz korzystać z wielu zajęć i zabiegów, które przeznaczone dla kobiety w ciąży pomogą jej zdrowo i radośnie przetrwać do szczęśliwego rozwiązania.

Lekko i sportowo

Joga czy fitness dla kobiet: zajęcia z pilates, body&mind, zajęcia tai-chi połączone z subtelnym tańcem w ciąży to doskonałe zajęcia, kótre pomogą nie tylko wzmocnić ciało, ale także pobudzić ducha. Przyszła mama w czasie ciąży potrzebuje wyciszenia, relaksu, ale także zdrowego kręgosłupa i solidnie ukształtownych mięśni nóg i ramion, w końcu dźwiganie coraz cięższego maleństwa to nie lada wzywanie.

Jeśli jednak nie przepadasz za intensywnym treningiem, a dodatkowo lekarz widzi przeciwwskazania, matę do ćwiczeń zamień na wygodne buty i kijki do Nordic Walking. Spacer z kijkami to doskonała aktywność dla leniwych przyszłych mam, które cenią sobie wygodę i aktywne spędzanie czasu na łonie natury.

W wodzie lżej

Jeśli jesteś fanką wodnych sportów i nie chcesz rezygnować z karnetu na basem wykorzystaj czas ciąży, by w wodzie rozluźnić ciało i pobudzić go jednocześnie do pracy. Pod okiem fachowego instruktora możesz korzystać z zajęć aqua aerobiku. Te zajęcia są bezpieczne zarówno dla mamy i dziecka, dlatego możesz z nich korzystać nawet w zaawansowanej ciąży.

[-------]

pregnancy pilates1Masaż – dla ducha i brzucha

Zmęczenie, senność i ciężkość ciała to najczęstsze problemy z którymi borykają przyszłe mamy. Na szczęście i na te dolegliwości są niezawodne sposoby. Relaks w aromatycznej kąpieli, a potem delikatny masaż olejkiem nawilżającym nie tylko odpręży, ale również pobudzi ciało do regeneracji. Harmonię ducha i energię może dodać ci masaż tybetański, niestety zarówno jak i klasyczny powinien być wykonywany przez specjalistów.

Jeśli jednak wolisz zrelaksować się w domowych pieleszach nic nie stoi na przeszkodzie, by w roli wspaniałego masażysty wystąpił Twój partner. Delikatna kąpiel z płatkami kwiatów, a potem subtelny masaż stóp, nóg, ramion i pleców, a także brzuszka to nieoceniona przyjemność dla was obojga, świetnie poprawi relacje między wami i zacieśni więzi między wami a maleństwem, które na pewno poczuje przyjemność masażu mamy i waszą czułość!!

Czułości w tercecie

Ciąża i seks? Czyżby te dwa słowa nagle przestały do siebie pasować? Nic podobnego lekarze przekonują, że podczas oczekiwania na potomka nie musicie rezygnować z przyjemności i więzi, która zacieśnia się podczas współżycia.

Gdy tylko miną wyczerpujące nudności i wymioty, przychodzi nowy etap, w którym być może nie tylko Twój partner, ale także i Ty zaczniesz odczuwać potrzebę bliskości. Nawet jeśli nie czujesz się tak atrakcyjna, jak kiedyś, przyjemność płynąca ze wspólnych igraszek oraz spragnione spojrzenie partnera  na pewno zmienią Twój obraz widzenia siebie.

Wielu mężczyzn wręcz nie może oderwać wzroku do pełnych kształtów swojej partnerski, a myśl o swobodzie jaką daje niczym nie ograniczony seks - tym razem nie musicie już obawiać się ciąży - daje szansę wam obojgu na prawdziwe spełnienie i nowy wymiar przyjemności.

Panom, którzy boją się współżycia ze względu na zdrowie malucha, radzimy porozmawiać szczerze z partnerką lub lekarzem, który po wyeliminowaniu przeciwwskazań rozwieje wasze wątpliwości.

Wasza radość i emocje wyrażone fizycznie, to równie szczęśliwe dziecko, które na pewno czuje miłośne przywiązanie rodziców.

www.dziecko.fit.pl

 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl