Imbir w trosce o zdrowie przyszłej mamy

Korzeń imbiru to od wieków znana i wysoko ceniona przyprawa w wielu kuchniach na całym świecie, jest podstawa kuchni mongolskiej i południowo-amerykańskiej, leczy i pobudza. Obecnie w kuchni europejskiej trochę zapomniana,  tymczasem imbir  to doskonały lek dla mam, oczekujących dziecka
fit.pl
2011-05-31 00:00
Udostępnij
Imbir w trosce o zdrowie przyszłej mamy
imbir ciazaCenny nie tylko dla zdrowy i urody. Wzmaga trawienie rozgrzewa, stosowany jako afrodyzjak, wzbogaca potrawy przenikliwym i wyrazistym smakiem. Od tysiącleci wykorzystuje się go również jako lekarstwo na kłopoty trawienne i niestrawności.

Korzenny, pikantny lekko cytrynowy smak zagościł w polskiej kuchni jako dodatek do dań mięsnych, ciast, deserów a także herbaty i napojów alkoholowych. Badacze tej  rośliny, poddając imbir wielu testom, odkryli niebagatelny wpływ jego właściwości na różnorakie problemy ze zdrowiem. Imbir nie powinien być lekceważony w diecie alergików, osób cierpiących na reumatyzm, chorób serca a także kobiet w ciąży.

Dowiedziono także, że imbir jest również skarbnicą cennych witamin i minerałów między innymi: fosforu, żelaza, wapnia, magnezu oraz potasu.

Lecznicze właściwości imbiru pomagają kobietom ograniczyć mdłości, obniżyć ciśnienie także poziom złego cholesterol we krwi i. Pomocniczo imbir przydaje się podczas bólu menstruacyjnego, zatruć i zaburzeń trawienia.

Kobiety, które właśnie spodziewają się pierwszego dziecka, mają wrażliwy zmysł powonienia oraz cierpią z powodu nudności, refluksu oraz zgagi powinny do swojego jadłospisu dołączyć niewielką ilość imbiru. Choć imbir jest rośliną o ostrym smaku i właściwościach, lekkie herbatki lub suplementy nie powinny szkodzić a wręcz poprawią samopoczucie ciężarnej, łagodząc zmiany hormonalne odpowiedzialne za przykre dolegliwości.

Imbir to także doskonały środkiem antyseptycznym, to dobra wiadomość dla kobiet w ciąży, które pomagają uporać się z nieprzyjemnym oddechem związanym z refluksem lub zgagą. Nie tylko odświeża oddech i pomaga zwalczyć uczucie choroby lokomocyjnej, ale także świeżo skrojony wprost do szklanki z wodą mineralną, doskonale gasi pragnienie i orzeźwia latem.

www.dziecko.fit.pl