fit.pl mobile logo

Imbir w trosce o zdrowie przyszłej mamy

Korzeń imbiru to od wieków znana i wysoko ceniona przyprawa w wielu kuchniach na całym świecie, jest podstawa kuchni mongolskiej i południowo-amerykańskiej, leczy i pobudza. Obecnie w kuchni europejskiej trochę zapomniana,  tymczasem imbir  to doskonały lek dla mam, oczekujących dziecka
imbir ciazaCenny nie tylko dla zdrowy i urody. Wzmaga trawienie rozgrzewa, stosowany jako afrodyzjak, wzbogaca potrawy przenikliwym i wyrazistym smakiem. Od tysiącleci wykorzystuje się go również jako lekarstwo na kłopoty trawienne i niestrawności.

Korzenny, pikantny lekko cytrynowy smak zagościł w polskiej kuchni jako dodatek do dań mięsnych, ciast, deserów a także herbaty i napojów alkoholowych. Badacze tej  rośliny, poddając imbir wielu testom, odkryli niebagatelny wpływ jego właściwości na różnorakie problemy ze zdrowiem. Imbir nie powinien być lekceważony w diecie alergików, osób cierpiących na reumatyzm, chorób serca a także kobiet w ciąży.

Dowiedziono także, że imbir jest również skarbnicą cennych witamin i minerałów między innymi: fosforu, żelaza, wapnia, magnezu oraz potasu.

Lecznicze właściwości imbiru pomagają kobietom ograniczyć mdłości, obniżyć ciśnienie także poziom złego cholesterol we krwi i. Pomocniczo imbir przydaje się podczas bólu menstruacyjnego, zatruć i zaburzeń trawienia.

Kobiety, które właśnie spodziewają się pierwszego dziecka, mają wrażliwy zmysł powonienia oraz cierpią z powodu nudności, refluksu oraz zgagi powinny do swojego jadłospisu dołączyć niewielką ilość imbiru. Choć imbir jest rośliną o ostrym smaku i właściwościach, lekkie herbatki lub suplementy nie powinny szkodzić a wręcz poprawią samopoczucie ciężarnej, łagodząc zmiany hormonalne odpowiedzialne za przykre dolegliwości.

Imbir to także doskonały środkiem antyseptycznym, to dobra wiadomość dla kobiet w ciąży, które pomagają uporać się z nieprzyjemnym oddechem związanym z refluksem lub zgagą. Nie tylko odświeża oddech i pomaga zwalczyć uczucie choroby lokomocyjnej, ale także świeżo skrojony wprost do szklanki z wodą mineralną, doskonale gasi pragnienie i orzeźwia latem.

www.dziecko.fit.pl 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl