fit.pl mobile logo

Jakie wybrać najlepsze zabawki edukacyjne dla 3 latka?

Dzieci w wieku 3 lat są już dość wymagające odnośnie wyboru zabawek. Co więcej, posiadają też własne preferencje i najczęściej faworyzują pewne ich rodzaje, zaś innymi kompletnie się nie interesują. W tym wieku następuje też intensywny rozwój poznawczy dziecka, który warto wspierać właśnie poprzez zabawę. Które zabawki najlepiej spełnią tę funkcję i przy okazji sprawią maluchowi radość?

Umiejętności, które warto rozwijać

Nauka przez zabawę jest uwielbianym sposobem spędzania czasu zarówno przez dzieci, jak i ich rodziców. Nabywanie nowych umiejętności, to ogromna przygoda, a w wieku 3 lat maluchy najczęściej są pełne zapału do nauki. W tym czasie często rozpoczynają edukację przedszkolną, która stanowi prawdziwy przełom w rozwoju dziecka. 3 latek wciąż doskonali umiejętność mowy, ucząc się poprawnego wypowiadania kolejnych głosek oraz budując zdania zgodnie z zasadami polszczyzny. Ważne jest też wspieranie umiejętności motorycznych, poprzez trening rączki - niezbędny do nauki pisania. Zabawki rozwijające dla 3 latka powinny również pobudzać wyobraźnię i kreatywność, a także motywować do podejmowania samodzielnych działań i eksperymentów. Odpowiednio dobrane akcesoria wpłyną pozytywnie na ogólny rozwój dziecka i przede wszystkim będą dla niego wspaniałą rozrywką. Jakie zabawki edukacyjne dla 3 latka będą zatem najlepsze?

Układanki i tablice edukacyjne

Motoryka mała, czyli sprawność dłoni wymaga ciągłego treningu. Dzięki temu ręka będzie przygotowana do trzymania długopisu lub ołówka - dziecko szybciej nauczy się poprawnego chwytu, a mięśnie nie będą zbyt szybko się męczyły. I tutaj niezastąpione są układanki i tablice edukacyjne. Pierwsze z nich, to nie tylko tradycyjne puzzle, ale też wszelkiego rodzaju sortery czy układanki magnetyczne. Dopasowywanie do siebie elementów zgodnie ze schematem uczy przy okazji samodzielnego i racjonalnego myślenia. Maluch musi zrozumieć, jaki cel ma osiągnąć poprzez układanie kolejnych puzzli czy klocków, a następnie postępować zgodnie z logicznymi przesłankami. Nie da się też ukryć, że dzieci uwielbiają taką rozrywkę, a puzzle potrafią pochłonąć je na długie godziny. Tablice edukacyjne - magnetyczne lub kredowe - dają zaś wiele możliwości nieograniczonej rozrywki. Rysowanie, pisanie, układanie i wiele innych. Świetnym pomysłem są tablice dwustronne, które są jeszcze bardziej uniwersalne. Zaletą takiej zabawki edukacyjnej dla trzylatka jest też fakt, że z pewnością posłuży przez wiele lat.

Matematyka dla 3 latka? Oczywiście!

Nauka matematyki, to bardzo ważna sprawa. Najczęściej ma swój początek w pierwszych klasach szkoły podstawowej, dlaczego jednak nie zacząć jej już w wieku przedszkolnym? W końcu dzieci w tym wieku wprost chłoną wiedzę, a mając już opanowane podstawy, tym łatwiej poradzą sobie później w szkole. Jakie zabawki dla trzylatka pomogą w nauce liczenia? Może to być choćby klasyczne liczydło (im większe, tym lepiej) - w formie różnobarwnych koralików. Obecnie liczydła przybierają też różne formy, np. dużych klocków z obrazkami i graficznym zapisem cyfr. W tym czasie można również nauczyć dziecko rozpoznawać kolejne cyfry - tutaj najlepsze będą drewniane klocki. A, kiedy maluch będzie gotowy na kolejne matematyczne szczeble wtajemniczenia - idealnie sprawdzą się proste tablice drewniane ze specjalnymi planszami do nauki dodawania i odejmowania. Takie zabawy sprawią mnóstwo radości, a ich efekty z pewnością będą miłym zaskoczeniem.

Nauka pisania - to najlepszy moment

Kiedy dłoń malucha jest już na tyle rozwinięta, że potrafi poprawnie utrzymać kredkę lub długopis, pora pójść o krok dalej - to świetny moment na naukę pisania. Oczywiście tutaj również niezbędne będą zabawki rozwijające dla 3 latka. Od czego zacząć? Nauka rozróżniania poszczególnych liter to podstawa. Warto wyposażyć dziecko w kolorowe karty i klocki z literkami oraz przy ich pomocy uczyć graficznego zapisu alfabetu. Następnie, należy przejść do samego pisania - tu przydadzą się np. szablony z literkami. Przy ich pomocy dziecko nauczy się poprawnego prowadzenia ołówka lub długopisu. Takie szablony można przykładać bezpośrednio do kartki papieru lub tablicy magnetycznej czy też kredowej. Po jakimś czasie maluch będzie w stanie narysować kształtne litery bez pomocy szablonu. Wszystkie wymienione zabawki dla dzieci od 3 lat oraz znacznie więcej można znaleźć w sklepie maludas.pl. Są gwarancją wspaniałej zabawy i pobudzają właściwy rozwój dziecka.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl