Półkolonie Wrocław - masa zabawy i atrakcji na świeżym powietrzu

Twoje dziecko interesuje się żeglarstwem? To się świetnie składa! Każde dziecko, bez względu na rodzaj pasji, powinno rozwijać swoje zainteresowania. Półkolonie Wrocław to rewelacyjny sposób na spędzenie wakacji pod żaglami! Ogromną zaletą półkolonii Wrocław organizowanych przez klub żeglarski jest to, że są one dedykowane wszystkim dzieciom na różnym etapie zaawansowania żeglarskiego. Także dla dzieci dopiero rozpoczynających przygodę z żaglami będzie to wspaniała nauka od podstaw pod okiem doświadczonych opiekunów i żeglarzy.
2023-10-01 00:00
Udostępnij
Półkolonie Wrocław - masa zabawy i atrakcji na świeżym powietrzu

Twoje dziecko pragnie spróbować swoich sił w praktyce na wodzie? Propozycja półkolonii żeglarskich będzie więc najlepszą formą spędzenia wakacji, która w przyszłości może go ukierunkować i mobilizować do dalszego rozwoju w tym zakresie. Półkolonie letnie Wrocław to aż 9 pięciodniowych turnusów w różnych terminach trwających przez cały okres wakacji. 

Półkolonie letnie - rozkład dnia

Aktywny dzień każdego turnusu rozpoczyna się o 7.30 i trwa do 16.30. W tym czasie dzieci zapoznają się z budową techniczną jednostek pływających, ich obsługą oraz praktyką na wodzie. Na zajęcia żeglarskie każdego dnia przeznaczonych jest od 4 do 5 godzin dziennie pod okiem wyszkolonej kadry. Na uczestników półkolonii codziennie czeka obiad ze smacznym deserem, a na ukończenie turnusu każdy uczestnik otrzymuje dedykowany mu dyplom. 

Zajęcia na półkoloniach żeglarskich prowadzone są na nowych jednostkach pływających wyposażonych w sprzęt ratunkowy i asekuracyjny takich jak łódki Optimist, jachty SIGMA 600, łodzie typu kanu oraz popularne deski SUP.

Letnie półkolonie we Wrocławiu

Udział uczestników w półkoloniach żeglarskich nie wymaga od dzieci specjalnego przygotowania. Należy jednak pamiętać o:

  • kremie z filtrem
  • dodatkowych ubraniach na zmianę
  • okularach przeciwsłonecznych
  • czapce z daszkiem
  • stroju kąpielowym
  • ręcznikach
  • drugim śniadaniu

Wraz z rozpoczęciem turnusu dzieci nabywają wiele dodatkowych umiejętności, gdyż pływanie pod żaglami uczy nie tylko bezpiecznego zachowania na wodzie ale też pozwala na zdobycie technicznych umiejętności. Półkolonie żeglarskie wzmacniają nie tylko tężyzną fizyczną ale też pewność siebie każdego uczestnika, ucząc przy okazji odpowiedzialności nie tylko za siebie ale też za zespół. Półkolonie żeglarskie Wrocław to rywalizacja fair play i wspaniała zabawa w doskonałym towarzystwie! Postaw na aktywne wakacje dla swojego dziecka na świeżym powietrzu i już dziś zapoznaj się z tym, co półkolonie Wrocław mają do zaoferowania!