Pogoda za oknami coraz bardziej deszczowa, temperatury spadają, dni stają się coraz krótsze, liście powoli spadają z drzew. Pierwsze oznaki jesieni są bardzo dobrze widoczne. Jednak nadchodząca jesień wcale nie oznacza, że musisz zrezygnować z aktywności fizycznej!
fit.pl
2010-09-16 00:00
Udostępnij
Jesienna rodzinna aktywność
fall3Jesień jest doskonałym czasem na ruszenie się sprzed telewizora i zadbanie o swoją kondycją. A co najważniejsze możesz to robić razem z całą rodziną! Całoroczna aktywność fizyczna pozwoli Tobie i Twojej rodzinie zachować zdrowie, szczęście i szczupłą sylwetkę. Podpowiadamy jak rodzinnie i aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu w czasie jesieni.

Jazda na rowerze

Wystarczy odpowiedni ubiór i można wyruszać na przejażdżkę rowerową. Jazda na rowerze nie tylko doskonale wpływa na zdrowie i kondycję, ale podczas jesiennych przejażdżek możecie wspólnie obserwować zmieniającą się przyrodę, opadające liście.. Polska jesień może dostarczyć wielu ekscytujących wrażeń estetycznych. A do tego pamiętajmy – pedałowanie, jazda na rowerze – spalamy kalorie, poprawiamy kondycję, wydolność układu krążenia, a także redukujemy stres.

Aktywny spacer

Spacer to również doskonały sposób na relaks i aktywność. Warto zapakować plecaki i wyruszyć w górską wędrówkę lub po prostu wziąć w plecaki lekki lunch i wybrać się na spacer do lasu. Spacer pomoże spalić dodatkowe kalorie, odpręży. Podczas spaceru spada poziom hormonów odpowiadających za stres, uwalniane są endorfiny – hormony odpowiadające za dobry nastrój i samopoczucie. Jest to także doskonały sposób na poprawę kondycji i zrzucenie zbędnych kilogramów.

[-------]

Wzmacniają mięśnie nóg, pośladków, a intensywny marsz wzmacnia mięśnie ramion i kręgosłupa. Odpowiednia dawka tlenu poprawia koloryt skóry i sprawia, że cera staje się fall2promienna. Wspólny spacer można zawsze urozmaicić – pomysłów jest wiele. A czas spędzony razem podczas aktywności pozwoli Wam na umocnienie więzi rodzinnych. Jak urozmaicić wspólny spacer? Wszystko zależy od Twojej kreatywności. Wykorzystanie kamieni, patyków, szyszek czy drzew daje nieskończone możliwości rzutów do celu, torów przeszkód, elementów biegowych, skocznościowych itp. Rzuć szyszką w drzewo prawą ręką, lewą, siedząc, leżąc, z zamkniętymi oczami. Zbuduj razem z dzieckiem tor przeszkód – pozbieraj kamienie, ułóż z nich kilka okręgów w różnych miejscach i skacz z jednego do drugiego...

Sport to zdrowie

Uprawiajcie razem sport! Możecie pograć w piłkę w pobliskim parku lub razem spróbować wspólnie biegać. Wybierzcie się z dzieckiem na tenisa. Wszystko zależy od Wasze podejścia i chęci. Możecie zapisać się na basen i razem chodzić na pływalnię, to doskonałe rozwiązanie które nie tylko wpłynie na waszą sprawność, ale również na postawę waszych pociech. Jeżeli lubicie chodzić do klubu fitness – zapiszcie tam także swoje dzieci. Wiele fitness klubów oferuje specjalne zajęcia dla najmłodszych, które mają rozbudzać w nich potrzebę aktywności fizycznej. Zajęcia dla dzieci oparte są na zabawie i naturalnej potrzebie ruchu.

Pamiętaj, że rozbudzenie w dziecku miłości do aktywności fizycznej od najmłodszych lat, sprawi, że jako dorosły będzie stosowało zasady zdrowego stylu życia w praktyce! A wspólna zabawa i ćwiczenia sprawią, że wasze więzi jeszcze bardziej się umocnią!

www.fit.pl