W co bawić się latem, gdy za oknem ciepło I słonecznie? Podpowiadamy, jak wygonić nudę oraz, jak kreatywnie i aktywnie spędzić z dzieckiem czas 
fit.pl
2014-07-30 00:00
Udostępnij
Letnie zabawy z dzieckiem
dzieci zabawa ogrodNa świeżym powietrzu

Podczas spaceru w lesie czy w przydomowej piaskownicy z odrobiną wyobraźni możesz wykorzystać to co w trawie piszczy. Patyki, kwiaty, kamienie, liście to niesamowite ekologiczne materiały, z którym można zbudować szałas, domek, pałac, domek dla robaczków lub jezdnię dla samochodzików. Wystarczy jeden twój pomysł a dziecka w mig podchwycie temat i wspólnie będziecie mogli przenieść się nawet na kilka godzin w świat pełen fantazji i doskonałej zabawy.

Mamo zrób mi kino!

Latem w kinie może być niezwykle duszno i ciemno a w domowym zaciszu całkiem kameralnie, zabawa w kino doskonale przydaje się wieczorem gdy dziecko nie może zasnąć. Do stworzeni prawdziwego kina wystarczy ciemne pomieszczenie, pusta ściana, cztery wasze ręce a także lampka. Jeśli już wiesz jak zrobić kino, masz szanse rozbudzić wyobraźnię dziecka, i wspólnie stworzyć prawdziwą historię kina niemego.
Po tak emocjonującym wieczorze pełnym wrażeń na sen swojego małego kinomaniaka nie będziesz długo czekać.

Plaża i basen, czyli wodne igraszki

Każde dziecko lubi latem ochłodzić się w basenie, a jeśli do tego dodamy mnóstwo kolorowych, dmuchanych akcesoriów i trochę wyobraźni, ocean pełen podwodnych stworzeń, park zabawy lub tor do pływackich wyścigów mamy gotowy.

Jeśli jesteście na plaży Ty i Twój maluch macie naprawdę duże pole do popisu. Piaskowe wierze z fosą pełną wody, zwierzęta, zamki, zakopywanie partnera, to propozycje dla najbardziej wytrwałych budowniczych. Tuż przed rozpoczęciem zabawy w piasku ogłoście konkurs na najpiękniejszą i najbardziej szaloną budowle piaskową. Nagrodami niech będą dary morza: muszle, piękne kamienie lub trofea, które samodzielnie przygotujecie.

Co piszczy w trawie

Doskonałą zabawą uczącą refleksu i zdobywania wiedzy z dziedziny biologii, jest szukanie i licznie zwierząt. Na spacerze czy w ogrodzie, oboje może bardzo się zdziwić, jak wiele gatunków robaczków, ptaków i innych zwierząt żyje obok was. Prócz dobrej zabawy, to także doskonała okazja, by przybliżyć dziecku gatunki i rodzaje zwierząt, jakie poznajecie na swojej drodze.

Tor przeszkód

Doskonale sprawdza się nawet w małych ogrodzie. Dziecko tor przeszkód może pokonywać nie tylko pieszo, ale także swoim rowerkiem, samochodzikiem lub na wrotkach, liczy się spryt i oczywiście umiejętność balansowania pomiędzy poszczególnymi przeszkodami, tak, by żadnej nie strącić. Jako przeszkód możecie wykorzystać doniczki z kwiatkami lub bez, kolorowe zabawki ogrodowe dziecka, patyki, sznurki, a także te namalowane kredą. Im więcej przeszkód i ciekawszy tor, tym zabawa jest bardziej interesująca i wyzwala w dziecku nutkę prawdziwej sportowej rywalizacji.

www.dziecko.fit.pl