fit.pl mobile logo

Otulacze dla niemowlaka - czy warto go używać?

Otulacze dla niemowlaka mogą być naprawdę przydatnym produktem, który nie tylko ogrzeje maluszka, ale również pomoże w zaśnięciu oraz da poczucie bezpieczeństwa. Należy jednak pamiętać o wyborze naturalnych tkanin, które pozwolą swobodnie oddychać skórze niemowlaka oraz odpowiedniego rozmiaru.

 

1. Otulacz dla niemowlaka - zalety

2. Rodzaje otulaczy

3. Czym się kierować przy wyborze otulacza dla noworodka?

 

1. Otulacz dla niemowlaka - zalety

Przed podjęciem decyzji o zakupie otulacza warto poznać jego zalety. Przede wszystkim, maluszek czuje się w nim jak w brzuszku mamy, a co za tym idzie - jest spokojniejsze. Dodatkowo otulacz dla niemowlaka redukuje objawy kolki, zapewnia zdrowy sen, a jeśli wykonany jest z naturalnych włókien to również reguluje temperaturę ciała noworodka, dając przy tym przyjemne ciepło i zastępuje lekki kocyk, a przy tym jest wygodniejszy.

Wielu rodziców może się zastanawiać czy otulacze do spania nie będzą zbyt mocno krępowały ruchów niemowlaka. Otulenie to nic innego jak owinięcie kocyka, pieluszki czy właśnie otulacza wokół ciała maluszka, tak aby przylegał do skóry, jednak nie krępował ruchów dziecka, dzięki czemu niemowlak może ruszać nóżkami nawet w otulaczu.

2. Rodzaje otulaczy

Otulacz antykolkowy to wybawienie dla niejednego rodzica. Tu z pomocą przychodzi Woombie, w którym bez problemu można wybrać bawełniany otulacz antykolkowy, dzięki któremu nieprzespane noce mogą pójść w zapomnienie. Sklep posiada rekomendację Międzynarodowego Instytutu IHD, co dodatkowo świadczy o bezpieczeństwie produktów z oferty.

Otulacze muślinowe - czyżby były niezbędnikiem w wyprawce do szpitala? Lekkie, wykonane z naturalnych włókien, bardzo delikatne i chłonne. Przyjemnie otulą malucha, pomogą w zasypianiu, a jednocześnie są wygodniejszą alternatywą dla tradycyjnych kocyków.

Otulacze bambusowe to kolejna propozycja, która ma wiele zalet. Wykonane z łodygi bambusa posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybiczne. Ta naturalna tkanina świetnie wchłania wilgoć oraz jest bardzo delikatna dla wrażliwej skóry maluszka, przez co nie wywołuje podrażnień i alergii. Ten rodzaj wspaniale sprawdzi się w upalne dni.

3. Czym się kierować przy wyborze otulacza dla noworodka?

Przede wszystkim materiałem, z jakiego otulacz został wykonany. Naturalne tkaniny pozwolą skórze niemowlaka swobodnie oddychać, nie będą powodować alergii oraz podrażnień. Poza tym, sztuczne tkaniny często przyczyniają się do pocenia, co nie jest dobre dla maluszka.

Liczy się również rozmiar otulacza. Najlepiej wybrać taki, który "rośnie" wraz z maluchem. Otulacz używany jest rekomendowany na pierwsze 3 miesiące życia dziecka i na ten czas można śmiało wybrać produkt w odpowiednim rozmiarze.

 

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl