Pomóż dziecku odnaleźć swoją pasję

Wspólny wakacyjny wypoczynek motywuje, by te chwile utrwalić za pomocą aparatu. Gdy tylko minie gorączka wakacyjnych emocji, przy wspólnej kolacji warto wtedy sięgnąć po pamiątkowe fotografie i przywołać chwile,  kótre wspólnie przeżyliście, zwłaszcza, jeśli autorem zdjęć jest Twoje dziecko  
fit.pl
2014-03-04 00:00
Udostępnij
Pomóż dziecku odnaleźć swoją pasję
childcamera1Wolny czas i wakacje sprzyjają odkrywaniu pasji zainteresowań dziecko. Bez szkolnych obowiązków, pełni spontanicznego myślenia dzieci otwierają się na poznawanie nowych umiejętności i kształtowanie osobowości, a gdy każdej urlopowej wyprawie towarzyszy aparat, często łatwiej odkryć i pokierować zainteresowaniami dziecka.

Rodzice, którzy chętnie oddają dzieciom aparat mogą być często zaskoczeni, fantazją i pomysłami na stworzenie dziecięcej historii o wakacjach., wystarczy tylko fachowa pomoc rodzica, a rodzinne fotografowanie może stać się nie tylko przyjemnym uczeniem i rozwijaniem umiejętności, ale przede wszystkim świetną zabawą.

Model i rodzaj sprzętu nie ma znaczenia. Liczy się zaangażowanie i wasze wspólne chęci, by dobrze się bawić. Najważniejsze, by zapoznać dziecko z podstawowymi i niezbędnymi funkcjami aparatu, które umożliwią mu wykonywanie zdjęć w różnych warunkach. Trening czyni mistrza, dlatego warto pozwolić dziecku pstrykać wszędzie i gdzie się da, na drodze samodzielnego doświadczenia mogą powstać wspaniałe perełki, kótre potem uświetnią wasz domowy album.

Z czasem możesz zorganizować dziecku konkurs z nagrodami na najlepsze zdjęcie o danej tematyce. Posumowanie i wyłonienie zwycięzcy na pewno zainspiruje innych domowników do wspólnej, fotograficznej zabawy.

Nie zapomnij o pochwałach i dostrzeganiu postępów, jeśli docenisz pracę dziecka na pewno będzie starało się wykorzystać swoje umiejętności i szukać kolejnych ważnień z aparatem w ręku. Twoja nobilitacja na pewno wzmocni jego pewność siebie.

Jeśli widzisz błędy postaraj się wytłumaczyć dziecku, co jest nieprawidłowe w jego pracy nad zdjęciami. Pomóż dobrać plener, światło, szukajcie razem pomysłów i motywuj dziecko nawet, gdy nie wszystkie zdjęcia będą udane.

Prócz fotografowania podziel się z dzieckiem wiedza temat wywoływania zdjęć, odwiedź sklep fotograficzny, pokaż niezbędne przyrządy, a w domowych warunkach naucz dziecko wywoływać zdjęcia cyfrowe za pomocą komputera i drukarki, niech czuje się prawdziwym ekspertem i wspólnie lub samodzielnie stworzy wasz foto album.

Odkrywanie pasji przez Twoje dziecko ma wiele zalet. Po pierwsze uczy się nowych umiejętności, które w przyszłości będzie mogło wykorzystać w szkole lub na zajęciach dodatkowych. Po drugie rozwija zainteresowania i kreatywnie spędza czas. A po trzecie, może się okazać, że odkryje swój talent i już w młodym wieku będzie mogło zadecydować o swojej profesji i kierunku kolejnych decyzji zawodowych.

www.fit.pl