W aukcyjnym serwisie Allegro pojawiła się kolejna kategoria główna, interesująca dla miłośników rękodzieła. Można w niej znaleźć oferty produktów do własnoręcznego wykonywania prac w różnorodnych technikach.
fit.pl
2010-03-15 00:00
Udostępnij
woman-making-jewelry-2Ostatnie lata przyniosły do Polski modę na zajmowanie się ogólnie pojętym rękodziełem. Produkty "hand made" na stałe zagościły nie tylko na internetowych forach i galeriach, ale i w sklepach. Tendencja ta się utrzymuję wyroby rękodzielnicze zyskują coraz większe zainteresowanie. Internet stanowi główne miejsce komunikacji miłośników rękodzieła poprzez wymianę doświadczeń oraz oczywiście poprzez handel.

- Przedmioty ręcznie wykonane pojawiają się już nie tylko jako wystrój prywatnych domów, ale też kawiarni, restauracji i firm. Świetnie prosperują przedsiębiorstwa czy fundacje oferujące kreatywne warsztaty i kursy, a także e-galerie, w których zakupić można prace twórców. Branża ta jest jednak nadal nowością w Polsce - przekonuje Katarzyna Sobczak z serwisu Allegro - Chcemy więc ułatwić kupującym dotarcie do produktów, których poszukują, z drugiej strony planujemy szerszą promocję tej grupy towarów tak, by nowa kategoria stała się atrakcyjna również dla sprzedawców - dodaje.

Struktura kategorii Rękodzieło jest oparta na towaroznawstwie oraz typowych technikach stosowanych w rękodziele. W jednym miejscu zostały skupione produkty dostępne dotychczas w kategoriach: Dom i ogród (rękodzielnictwo), Odzież, Obuwie, Dodatki (artykuły krawieckie) oraz Biżuteria i zegarki (akcesoria jubilerskie).

Twórcy Allegro zapewniają, ze w przyszłości rozwój kategorii będzie uwzględniał najnowsze trendy w rękodziele - na przykład pergamano, embossing, mixed art i digital scrapbooking.

W kategorii Rękodzieło będą także wystawiane ręcznie wykonane przedmioty, które do tej pory funkcjonowały w różnych częściach serwisu.