fit.pl mobile logo

Przyszła mamo – musisz ćwiczyć

Dodatkowe kilogramy to zmora dla każdej kobiety. Jednak okazuje się, że wiele pań w ciąży bagatelizuje konieczność wykonywania ćwiczeń, nie tylko podczas ciąży, ale również po urodzeniu dziecka
ciwczenia ciazaTo normalne, iż w czasie ciąży następuje przyrost wagi. Zapasy tłuszczu, które gromadzi organizm, umożliwiają prawidłowy rozwój płodu. Dzięki temu matka nie podupada na zdrowiu. Jednak po narodzinach dziecka mogą zacząć się problemy.

Badania przeprowadzone przez brytyjskich naukowców z Uniwersytetu w Bristolu, udowadniają, że kobiety, które nie wróciły do swojej wagi sprzed ciąży, są trzy razy bardziej narażone na chorobliwą otyłość. Wiąże się to również z zachorowaniem na miażdżycę, schorzenia serca, a także udary mózgu.

Brytyjscy uczeni przebadali 3,8 tysięcy kobiet, opracowując bezpieczne dla zdrowia przedziały, o jakie kobieta w ciąży może się zaokrąglić, by nie znaleźć się w grupie narażonej na otyłość.

Przyszłe mamy, których waga wcześniej znajdowała się w normie lub poniżej normy wskaźnika BMI, dopuszczalny dla organizmu zakres wynosi 12,5-16 kilogramów. Kobiety z nadwagą w czasie ciąży nie powinny przekroczyć od 7-11 kilogramów, a otyłe jedynie 5-9 kg.

Naukowcy zalecają monitorowanie wagi w okresie ciąży. W razie konieczności powinny pod kontrolą lekarza zmienić swoją dietę, a także dołożyć codzienne ćwiczenia fizyczne. Dzięki temu unikną w przyszłości poważnych kłopotów ze zdrowiem.

Jak nie przytyć za dużo:

• kontroluj swoją wagę raz tygodniu (w I i II trymestrze powinna wzrastać ok. 1 kg tygodniowo);
• pączka zastąp pożywną kanapką z sałatą, pomidorem i chudą szynką, dostarczysz organizmowi więcej składników odżywczych a mniej kalorycznych;
• unikaj słodyczy i wyrobów z białej mąki, bo przyczyniają się do szybszego wzrostu wagi;
• przyglądaj się temu, co jesz, szczególnie podczas różnego typu świąt, urodzin itp.;
• jedz pięć małych posiłków w ciągu dnia;
• porusz wyobraźnię, możesz skomponować bardzo smaczny, zdrowy i wizualnie dobrze wyglądający posiłek;
• dokładnie przyglądaj się temu co jesz, unikaj podjadania zarówno w dzień, jak i w nocy;
• pij dużo wody mineralnej, dawkuj ją często w małych ilościach;
• jeżeli lekarz nie będzie widział przeciwwskazań zdrowotnych, uprawiaj sport: pływanie, jogę, fitness dla ciężarnych, ruch pozwoli utrzymać dobrą formę i spalić zbędne kalorie.

www.dziecko.fit.pl


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl