fit.pl mobile logo

Aplikacje fitness i ich popularność

Tylko około 40 proc. użytkowników i użytkowniczek wraca do aplikacji fitness i zdrowie instalowanych zaledwie 24 godziny wcześniej. Z drugiej strony zainteresowanie aplikacjami rośnie. Tylko w 2022 r. ich twórcy zarobili ponad 1,6 mld dolarów.

W roku 2021 do aplikacji fitness po 24 godzinach wracało dwóch na 10 użytkowników i użytkowniczek. W 2022 r. było już czterech na 10. Dzieje się tak, mimo, że koszty opłat za aplikacje rosną. W trzecim kwartale 2022 r. wzrosły trzykrotnie, przy jednoczesnym wzroście cen abonamentów.

Ceny rosną, sprzedaż gadżetów także

Stosunkowo wolno rosną ceny rocznych subskrypcji, na których dostawcy aplikacji zarabiają najwięcej (niemal połowę). To oznacza, że powiększa się grono użytkowników i użytkowniczek wykupujących abonamenty. Twórcy raportu „The State of Health & Fitness App Market 2023” zauważają, że na zainteresowanie aplikacjami wpływa m.in. popularność gadżetów. Zaliczają się do nich m.in. smartwatche i opaski monitorujące.

W 2022 r. na całym świecie korzystało z nich ponad 190 mln użytkowników, czyli dwa razy więcej niż pięć lat wcześniej. W Stanach Zjednoczonych, Norwegii, Islandii, Irlandii i Nowej Zelandii z tzw. inteligentnych zegarków korzysta kilkanaście procent mieszkańców. – To bardzo mocno wpływa zarówno na rynek aplikacji zdrowotnych, jak i całego ekosystemu urządzeń do monitorowania zdrowia. Bo jeśli ktoś posiada smartwatcha, to ma też aplikację, często opaskę do monitorowania tętna, inteligentną wagę, pulsoksymetr, etc. – zauważa Filip Kałas, dyrektor dywizji w Komputronik.

Jakich aplikacji używamy?

Aplikacje fitness i zdrowie liczą kalorie, pomagają w domowych ćwiczeniach, ale też uczą medytacji lub pomagają kontrolować cykl miesiączkowy. W ostatnich dwóch latach wzrosło też zainteresowanie aplikacjami poświęconymi bieganiu, jeździe na rowerze i turystyce pieszej.W połączeniu z zainteresowaniem fitnessem, przynosi to im duże zyski. W 2022 r. twórcy aplikacji dla tego segmentu rynku zarobili globalnie aż 1,6 mld dolarów. Rok wcześniej ich zyski sięgnęły 1,4 mld dolarów, w roku 2020 – 1,1 mld dolarów.

Producenci aplikacji przyzwyczaili klientów do regularnych premier swoich produktów. Spora część użytkowników wymienia swoje smatwatche nawet co trzy lata.

Aplikacje fitness w przyszłości

Najpopularniejsze aplikacje pokazują użytkownikom i użytkowniczkom proste ćwiczenia, które nie wymagają korzystania z zaawansowanego sprzętu. Cenią oni i one też aplikacje dające im element rywalizacji, wyzwania i nagród. Popularne programy składają się też z treści tworzonych przez innych użytkowników, odnoszących sukcesy w swojej dziedzinie, lub stylizowane na takie przez samych twórców.

Na wzrost zaawansowania aplikacjami z pewnością wpłynie rozwój sztucznej inteligencji. Wiąże się to z potrzebą personalizacji treści przez osoby korzystające z programów do ćwiczeń, układania diety itp. Z drugiej strony użytkowniczki i użytkownicy nie są zbyt wierni tym programom. Najczęściej porzucają je po około dwóch miesiącach.

Źródło: mediatrends.pl

Źródło: fitnessbiznes.pl

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl