fit.pl mobile logo

Basic-Fit z 1000. klubem i ponad 2 milionami klientów

Basic-Fit, największy operator klubów w Europie, poinformował o wzroście bazy klientów o kolejne 200 tys. W chwili obecnej z usług sieci korzysta 2,21 mln klientów

III kwartał w Basic-Fit

Jak informuje sieć w raporcie za III kwartał, liczba członków wzrosła o 10% do 2,21 mln z 2,01 mln na koniec I półrocza 2021 r. Liczba klubów wzrosła do 995 (obecnie już 1000); wzrost o 93 kluby rok do roku (Q3 2020: 902 kluby). Przychody w III kwartale 2021 r. w osiągnęły poziom 133 mln euro. Tym samym były podobne do analogicznego okresu ubiegłego roku.
Trzeci kwartał był pierwszym kwartałem od dwóch lat, w którym wszystkie nasze kluby były otwarte. Odbudowa bazy członkowskiej po ponownym otwarciu klubów była kontynuowana. Udało się to mimo egzekwowania we Francji certyfikatu covidowego. Ma to negatywny wpływ zarówno na liczbę osób nowych klientów, jak i tych rezygnujących. Wzrost netto naszej bazy członkowskiej o 200 000 w ciągu kwartału jest naprawdę dużym osiągnięciem.

- Pozytywny rozwój naszej bazy członkowskiej i zwiększone wskaźniki zaszczepionych w krajach, w których działamy, dają nam pewność, że możemy kontynuować nasze plany rozbudowy klubów. Na początku października otwierając nasz 1000. klub osiągnęliśmy ważny kamień milowy. Jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia liczby 1250 klubów do końca 2022 roku – mówi Rene Moos, CEO Basic-Fit.

Pandemia a Basic-Fit

W trzecim kwartale, czyli od 9 czerwca br., wszystkie kluby sieci były otwarte bez ograniczeń dotyczących liczby ćwiczących. Jak wynika z raportu, jedynym ograniczeniem, które obecnie wpływa na wyniki klubów, jest egzekwowanie certyfikatu covidowego. We Francji obowiązuje on od 21 lipca, w Belgii od 15 października (region Brukseli) i 1 listopada (region Brukseli). Ograniczenia dotyczące certyfikatów dotyczą wszystkich francuskich i 110 klubów belgijskich. Rząd francuski ogłosił niedawno, że certyfikat sanitarny będzie obowiązywać do 31 lipca 2022 roku. W przypadku regionów Brukseli i Walonii, ograniczenia będą obowiązywać do 15 stycznia 2022 r.
Przychody sieci

W trzecim kwartale 2021 r. przychody w wysokości 132,7 mln EUR były porównywalne do przychodów w tym samym okresie 2020 r. (136,4 mln EUR). Oba segmenty, Beneluks oraz Francja i Hiszpania, odnotowały przychody na poziomie ubiegłego roku. Niewielki spadek rok do roku w trzecim kwartale 2021 r. odzwierciedla niższą liczbę członkostw na początku okresu.


Rozwój członkostwa

Na koniec września 2021 r. Basic-Fit miał 2,21 mln członków, co stanowi wzrost o 10% w porównaniu z końcem czerwca 2021 r.. Odnotowano wtedy 2,01 mln członków. W porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku baza członkowska sieci zmniejszyła się o 2%. To efekt dłuższego okresu zamykania klubów (3. kw. 2020: 2,25 mln).
-Cieszyliśmy się stosunkowo dobrym okresem letnim, z niewielkim przyrostem liczby członków netto w typowo wolnych miesiącach lipcu i sierpniu. Wrzesień okazał się naszym drugim najlepszym miesiącem w historii pod względem liczby klubowiczów, pod względem liczby dołączających – ponad 250 tys. osób – czytamy w raporcie.

Rozwój klubów

W pierwszych dziewięciu miesiącach 2021 roku sieć powiększyła się o 90 klubów do 995 (95 otwarć i 5 zamknięć). Na koniec września BAsic-Fit miał w swoim portfolio 511 klubów we Francji, 216 w Holandii, 205 w Belgii, 53 w Hiszpanii i 10 w Luksemburgu.

-Nadal uważnie śledzimy rozwój sytuacji w zakresie COVID-19. Wzrost naszej członków i zwiększony poziom szczepień dają nam pewność, że możemy realizować naszą strategię przyspieszonego wzrostu. Warto zauważyć też, że ponad 90% nowo podpisanych umów najmu posiada klauzulę pandemiczną, która znacznie ogranicza nasze ryzyko finansowe – czytamy w raporcie.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl