Całoroczne treningi biegowe w Krakowie

Prawdziwi entuzjaści biegania nie muszą szukać motywacji, aby uprawiać swoją ukochaną dyscyplinę sportu. Dodatkowej satysfakcji przysparzają jednak zajęcia pod czujnym okiem wykwalifikowanych trenerów, które w konsekwencji przekładają się na jeszcze lepsze wyniki. Sezon biegowy już wkrótce ruszy pełną parą, ale o formę warto zadbać już teraz. Zarząd Infrastruktury Sportowej, marka ASICS i Sklep Biegacza zapraszają na otwarte, całoroczne treningi, pozwalające przygotować się do kluczowych zawodów, które odbędą się w Krakowie w 2022 roku
2022-01-28 00:00
Udostępnij
Całoroczne treningi biegowe w Krakowie

Organizowane przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie treningi biegowe są bezpłatne i przeznaczone dla wszystkich dorosłych, niezależnie od stopnia zaawansowania. Odbywać się będą co sobotę na Błoniach Krakowskich o godzinie 10:00 (zbiórka przed Sklepem Biegacza w pasażu Stadionu Miejskiego Cracovia przy ul. Józefa Kałuży 1). Natomiast w ostatnie soboty miesiąca są zaplanowane tzw. treningi wyjazdowe między innymi w Puszczy Niepołomickiej czy Lasku Wolskim. Zajęcia, prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów, rozpoczną się już 5 lutego i potrwają niemal do końca roku. Dodatkowo, w lutym i marcu są przewidziane treningi halowe. Szczegółowy harmonogram zajęć na cały rok zostanie opublikowany na kanałach ZIS już w przyszłym tygodniu.

Celem inicjatywy jest stworzenie zaangażowanej grupy biegowej, która wspólnie będzie inspirować się przed najważniejszymi tegorocznymi biegami, jak między innymi 19. Cracovia Maraton, 8. Cracovia Półmaraton Królewski czy 15. Bieg Trzech Kopców.

ASICS jest jedyną marką na świecie, która w swojej filozofii „w zdrowym ciele, zdrowy duch” na równi stawia doświadczenia fizyczne i mentalne płynące z uprawiania sportu. Jako partner techniczny, chcemy dotrzeć do biegaczy zarówno tych zaawansowanych, jak i amatorów. Właśnie dlatego treningi będą dostosowane do indywidualnych możliwości. Konsekwentnie motywujemy do podnoszenia sobie poprzeczki oraz poprawiania własnych osiągnięć. Wierzymy, że aktywność fizyczna poprawia nasze zdrowie psychiczne i sprawia, że nasz umysł funkcjonuje lepiej. Z entuzjazmem oczekujemy nowego sezonu biegowego – mówi Daniel Bogacki, Activation Specialist w ASICS Polska.

Jako organizatorzy krakowskich wydarzeń wchodzących w skład Królewskiej Triady Biegowej – Cracovia Maraton, Biegu Trzech Kopców i Cracovia Półmaratonu Królewskiego, od lat organizujemy także specjalne treningi przygotowujące do udziału w tych tradycyjnych i popularnych imprezach. W ubiegłym roku rozszerzyliśmy naszą ofertę sportową o zróżnicowane i cykliczne zajęcia dla dużych i małych miłośników aktywności fizycznej, w tym dla wszystkich dorosłych biegaczy – bez względu na poziom zaawansowania. Cieszymy się, że wspólnie z naszym sprawdzonym partnerem – marką ASICS, w tym roku ponownie wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom biegaczy, zapraszając ich do wyjątkowej społeczności. Liczymy na wzajemną inspirację, motywację i dzielenie się doświadczeniem w duchu prawdziwie sportowej atmosfery – dodaje Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Treningi będą odbywać się w każdą sobotę – z wyjątkiem dni świątecznych – od 5 lutego do 17 grudnia. Będą mieć charakter zajęć biegowych i ogólnorozwojowych. Uczestnicy zostaną podzieleni na trzy różne grupy zaawansowania. Przyjść może każdy dorosły, nie obowiązują wcześniejsze zapisy. ASICS został partnerem technicznym inicjatywy. Biegacze będą mogli na bieżąco testować produkty marki, a także brać czynny udział w dedykowanych spotkaniach z jej ambasadorami.

O bezpieczeństwo i prawidłowy przebieg wszystkich zajęć, z zachowaniem reżimu sanitarnego, zadbają trenerzy z olimpijczykiem, medalistą mistrzostwa świata i Europy Grzegorzem Sudołem na czele.