Fototapety 3D – efektowna dekoracja siłowni i klubu fitness

W jakim celu przychodzimy do siłowni? Po to, by poprawić swoją kondycję, zadbać o zdrowie lub zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Co jest nam potrzebne do osiągnięcia tego celu? Wygodny strój i obuwie, duża doza motywacji, a także specjalistyczny sprzęt, na którym będziemy ćwiczyć. Jednak nie tylko bieżnie, sztangi czy atlas treningowy ma znaczenie. Bardzo ważny jest również wystrój samej sali. Dlaczego? Zaraz powie nam o tym więcej ekspert od aranżacji wnętrz z portalu Myloview.pl
2018-10-31 00:00
Udostępnij
Fototapety 3D – efektowna dekoracja siłowni i klubu fitness

Mogłoby się wydawać, że ciekawie urządzona przestrzeń ważna jest przede wszystkim dla domu czy  mieszkania. Tam, gdzie przebywamy na co dzień, chcemy, by otoczenie było ładne i miłe dla oka. Tymczasem zasada ta dotyczy każdego miejsca -  zarówno biura, w którym spędzamy po osiem godzin dziennie, jak i siłowni i klubu fitness, do których przychodzimy tylko na godzinę.

- Ktoś może powiedzieć, że podczas wykańczających ćwiczeń nie ma czasu na podziwianie sali i zastanawianie się, czy jest ona estetycznie urządzona. Tymczasem może to być jednym z bodźców, dla których konsekwentnie będziemy przychodzić tutaj na zajęcia. To, jak wygląda otoczenie, ma bowiem duży wpływ na nasz humor i samopoczucie. Podnoszenie sztangi czy bieganie na bieżni nabierze innego wymiaru, jeśli będziemy to robić, patrząc na przykład na malowniczy krajobraz, który wprowadzimy do wnętrza za pomocą fototapety w 3D. Im lepiej się gdzieś czujemy, tym chętniej tam wracamy. Warto więc zadbać o efektowną aranżację siłowni, by umilić wszystkim ćwiczącym czas, w którym wylewając siódme poty, dbają o swoje ciała. – powiedział nam ekspert Myloview. 

fototapeta-silownia

Sprzęt na tapecie

Czego nie może zabraknąć w żadnej siłowni czy klubie fitness? Profesjonalnego sprzętu. I właśnie ten motyw możemy wykorzystać do dekoracji sali. W jaki sposób to zrobić? Wybierzmy fototapety 3D, na których znajdą się te przedmioty, z których najczęściej korzystamy. Ważne jest jednak, by taka fotografia miała przemyślaną kompozycję i prezentowała się bardzo efektownie. Znakomitym źródłem inspiracji mogą być bardzo popularne w malarstwie martwe natury, które choć ukazują zwykłe obiekty, robią to w bardzo wyszukany sposób. Na naszej ścianie mogą się więc pojawić sztangi zaprezentowane na drewnianej podłodze lub całe rzędy półek wypełnionych okrągłymi kettlebellsami. Zaletą tego wzoru jest to, że powiększy nam optycznie metraż sali. Możemy także postawić na wzór z ekspanderami, sportowymi butami i skakanką. Na tym jednak nie koniec propozycji, jakie przygotował dla nas ekspert:

- Jeśli chcemy ożywić stonowany wystrój, znajdźmy takie przedstawienie, które będzie bardzo kolorowe. Świetnym przykładem jest fototapeta, na której obok sprzętu do ćwiczeń znajduje się pudełko ze zdrową sałatką i czerwone jabłko. Taka kompozycja przypomni ćwiczącym o tym, by nie tylko dużo się ruszać, ale także odpowiednio odżywiać.

Ćwiczenia w czerni i bieli

Od tego, jaki wzór ściennej dekoracji wybierzemy, zależeć będzie charakter wystroju. Jeśli chcemy, by sala prezentowała się profesjonalnie, ale także bardzo elegancko, poszukajmy monochromatycznych wzorów. Czarno-białe zdjęcia mają w sobie coś ekskluzywnego, więc taka ozdoba całkowicie zmieni dotychczasowy charakter przestrzeni. Co się może znaleźć na takiej fototapecie? Naszą propozycją są przedstawienia ćwiczących osób. Ich wysportowane sylwetki staną się idealną ozdobą siłowni czy fitness klubu. Czarno-białe zdjęcie o silnym kontraście światłocieniowym dodatkowo podkreśli wyrobione i napięte mięśnie. Jaką zaletą odznaczają się tego typu wzory? Będą one znakomitym źródłem inspiracji dla przychodzących tutaj osób. Widząc, do jakich efektów można dojść ciężką pracą, o wiele łatwiej będzie się im zmotywować do tego, by nie ustawać w wysiłku o zgrabną sylwetkę.

gototapeta-klubfitness

Malowniczy widok

Jeśli mieszkamy w mieście, prawdopodobnie brakuje nam w codziennym życiu przyrody. Naokoło nas znajduje się miejska dżungla, w której z pewnością znajdziemy wysokie wieżowce i ruchliwe ulice, ale niekoniecznie bujne drzewa czy zielone skwery. Właśnie dlatego warto zadbać o to, by siłownia lub klub fitness zamienił się w prawdziwą oazę spokoju z malowniczym widokiem. Wszystko to jest możliwe za sprawą fototapety 3D na ścianę. Wybierzmy spektakularny pejzaż, który pozwoli nam zapomnieć o tym, że znajdujemy się w centrum metropolii. Może to być morskie wybrzeże, polna łąka, wysokie szczyty gór lub oświetlona słońcem leśna polana – wybór należy do nas.

- Ciekawą propozycją są także fototapety ze sztafażem, czyli rozległym widokiem, na którym znajduje się ludzka sylwetka. W przypadku siłowni koniecznie znajdźmy wzór ukazujący ćwiczącą osobę. Może to być biegnący po górach mężczyzna lub kobieta uprawiająca jogę na skalistym wybrzeżu. – podpowiedział nam ekspert z Myloview.pl.

Montaż fototapety to zadanie, z którym uporamy się błyskawicznie, a jeśli zatrudnimy do tego specjalistów, metamorfoza nastąpi dosłownie w mgnieniu oka. A gdy już odświeżymy wnętrze, możemy być pewni, że ten fakt docenią wszyscy ćwiczący u nas miłośnicy sportu.