Medicover prezentuje program badawczy o nazwie „Zdrowa OdWaga”

Medicover, czołowy dostawca usług zdrowotnych i wellbeingu, uruchamia program badawczy “Zdrowa OdWaga”, który ma na celu promowanie zdrowego stylu życia i profilaktyki. Celem inicjatywy jest udowodnienie, że roczny program edukacji zdrowotnej i aktywności fizycznej może istotnie zmniejszyć ryzyko zdrowotne i poprawić stan osób z nadwagą lub otyłością. Połowiczne wyniki programu potwierdzają naukowo dobrze znane przysłowie, że “sport to zdrowie”.
Aleksandra Załęska
2024-05-21 10:44
Udostępnij
Medicover prezentuje program badawczy o nazwie „Zdrowa OdWaga”

Program “Zdrowa OdWaga” Medicover, oparty na rosnącym przekonaniu o pozytywnym wpływie aktywności fizycznej na zdrowie, ma na celu naukowe udowodnienie, że zmiana stylu życia poprzez edukację i regularną aktywność fizyczną może znacząco poprawić jakość życia. Obejmuje to obniżenie wskaźnika BMI, poprawę kondycji, parametrów laboratoryjnych, zmniejszenie ryzyka zdrowotnego oraz poprawę samopoczucia i siły u osób z nadwagą.

“OdWażni” pracownicy Medicover, którzy co roku tworzą analizę zdrowia pracowników (raport “Praca. Zdrowie. Ekonomia.”), włączyli do programu “Zdrowa OdWaga” ponad 200 pacjentów z Warszawy i Wrocławia, w wieku 30+, z BMI 26-35 i co najmniej jednym czynnikiem ryzyka zdrowotnego. Wybór grupy badawczej ma na celu pokazanie, jak aktywność fizyczna wpływa na wydajność w pracy.

Program “Zdrowa OdWaga” ma wykazać, że regularna aktywność fizyczna obniża ryzyko zdrowotne i poprawia jakość życia, co może przyczynić się do lepszego funkcjonowania w pracy, co oznacza wyższą produktywność, mniej dni chorobowych i lepsze zdrowie pracowników - mówi Artur Białkowski, Dyrektor Zarządzający Pionem Usług Biznesowych Medicover Polska.

Program “Zdrowa OdWaga”, trwający 12 miesięcy, składa się z etapów trwających po 3 miesiące, podczas których uczestnicy są kwalifikowani na podstawie ryzyka zdrowotnego i badań wstępnych. Treningi odbywają się w Warszawie i Wrocławiu, a po każdym etapie uczestnicy spotykają się z trenerami, aby otrzymać informacje zwrotne i dostosować plany treningowe. Po 12 miesiącach następuje szczegółowe podsumowanie i ocena zdrowia.

Dr n. med. Piotr Soszyński, współautor programu, informuje, że uczestnicy otrzymują wiedzę na temat zdrowia równolegle do treningów. Wstępne wyniki na półmetku wskazują na znaczącą poprawę wydolności i wyników testów sprawnościowych oraz pozytywne zmiany w wskaźnikach ryzyka zdrowotnego. Z niecierpliwością oczekujemy końcowych wyników, które zostaną zaprezentowane w formie pracy naukowej.