Praca zdalna stała się integralną częścią życia wielu ludzi na całym świecie. Pandemia COVID-19 przyspieszyła tę zmianę, a teraz coraz więcej firm oferuje swoim pracownikom elastyczność w wyborze miejsca, w którym mogą wykonywać swoje obowiązki. Jednym z ciekawych trendów, który pojawił się wraz z rozprzestrzenianiem się pracy zdalnej, jest praca zdalna z siłowni. Kluby fitness kuszą ofertą hybrydową, łącząc pracę z dbaniem o zdrowie fizyczne. Czy trend robiący furorę w USA, sprawdzi się u nas?
2023-09-28 00:00
Udostępnij
Nowy trend: praca zdalna z siłowni

Praca zdalna to nowa rzeczywistość

Pandemia COVID-19 zrewolucjonizowała sposób, w jaki pracujemy. Firmy zmuszone były dostosować się do ograniczeń związanych z rozprzestrzenianiem się wirusa, co skutkowało przeniesieniem wielu miejsc pracy do domów pracowników. Elastyczność, brak konieczności codziennego dojazdu do biura oraz możliwość lepszego zarządzania czasem to tylko niektóre z korzyści wynikających z pracy zdalnej.

Jednak praca zdalna nie jest pozbawiona wyzwań. Jednym z głównych problemów jest siedzący tryb życia, który często towarzyszy pracy w domu. Długotrwałe godziny spędzone przed komputerem mogą negatywnie wpływać na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Dlatego coraz więcej pracowników poszukuje sposobów, aby łączyć pracę zdalną z aktywnością fizyczną.

Praca zdalna z siłowni: nowy trend

Kluby fitness i siłownie zrozumiały potrzeby swoich klientów i zaczęły oferować nowatorskie rozwiązania. Jednym z ciekawych trendów jest praca zdalna z siłowni. To hybrydowa oferta, która łączy pracę zdalną z możliwością aktywności fizycznej.

Według wielu badań poranny trening jest najbardziej korzystny – poprawia nie tylko funkcjonowanie organizmu, ale też mózgu, a także – nastraja pozytywnie na cały dzień. Niektóre siłownie w USA udowadniają, że owszem. Dziennik „The Wall Street Journal” zwraca uwagę na trend, który w ostatnim czasie zyskuje na popularności w Stanach Zjednoczonych – pracownicy korzystający z siłowni, próbują łączyć treningi z pracą zdalną. Siłownie dostrzegły tę potrzebę i wiele z nich tworzy specjalne strefy do pracy, w skupieniu, z dostępem do internetu, a jednak bez konieczności odwiedzania biura. 

Jak działa praca zdalna z siłowni? Klienci rezerwują specjalne strefy w klubie fitness, gdzie mogą pracować na swoich laptopach lub innych urządzeniach mobilnych. Kluby te często wyposażone są w ergonomiczne biurka, krzesła i szybki internet, zapewniając komfortowe warunki do pracy. Po zakończeniu dnia pracy, klienci mają możliwość skorzystania z udogodnień fitness, takich jak siłownia, basen czy zajęcia grupowe.

Zalety pracy zdalnej z siłowni

Praca zdalna z siłowni ma wiele zalet, które przyciągają coraz większą liczbę osób. Oto kilka głównych korzyści:

  1. Aktywność fizyczna: To oczywiste - praca w klubie fitness zachęca do regularnej aktywności fizycznej. Możesz wykorzystać przerwy między spotkaniami do krótkich ćwiczeń lub po prostu przejść się na bieżnię, aby rozruszać ciało.

  2. Motywacja: Praca w otoczeniu innych osób, które również dbają o swoje zdrowie, może być motywująca. Widok innych, którzy wykonują ćwiczenia, może zachęcić do bardziej aktywnego trybu życia.

  3. Zdrowy tryb życia: Praca zdalna z siłowni sprzyja zdrowemu trybowi życia. Masz dostęp do zdrowego jedzenia w klubie fitness, a także do trenerów i specjalistów ds. żywienia, którzy mogą pomóc ci utrzymać zdrową dietę.

  4. Socjalizacja: Praca zdalna może być samotna, ale pracując z klubu fitness, masz okazję do nawiązywania nowych kontaktów i budowania relacji z innymi osobami.

  5. Wydajność: Dla niektórych osób praca w klubie fitness może przynieść większą wydajność, ponieważ po krótkiej przerwie na aktywność fizyczną mogą one wrócić do pracy z odnowioną energią i koncentracją.

Praca zdalna z siłowni to innowacyjny trend, który łączy korzyści związane z pracą zdalną i dbaniem o zdrowie fizyczne. To rozwiązanie może być szczególnie atrakcyjne dla tych, którzy chcą unikać negatywnych skutków siedzącego trybu życia.

Wydaje się więc, że trend ten zyskiwać będzie na popularności. Istotne jest także to, że aktywność fizyczna coraz częściej stanowi źródło relaksu i codzienny rytuał wielu osób. Istnieje także coraz większy popyt na przestrzenie coworkingowe, znajdujące się blisko miejsc, w których pracownicy lubią przebywać i spędzać tam wolny czas. Czy trend z USA sprawdzi się w Polsce?