fit.pl mobile logo

Oświadczenie Polskiej Federacji Fitness i Federacji Pracodawców Fitness

W związku z zamknięciem fitness klubów, siłowni, basenów i aquaparków, wciąż prowadzone są rozmowy ze stroną rządową. Mają one na celu ponowne otwarcie ww obiektów. Poniżej prezentujemy oświadczenie wydane przez Polską Federację Fitness oraz Federację Pracodawców Fitness

" Szanowni Państwo, Koledzy i Koleżanki z branży fitness
podobnie, jak Wy wszyscy, jesteśmy głęboko zaniepokojeni tym, co dotknęło naszą branżę w ostatnich dniach. Wprowadzone obostrzenia, zamykające siłownie i kluby fitness, już po raz drugi w tym roku, budzą nasz całkowity sprzeciw i niezrozumienie. Nie ma naszej zgody za działania rządu rujnujące tysiące miejsc pracy bez żadnych konsultacji i racjonalnych argumentów, pozostawiając nas bez środków do życia i perspektyw na przyszłość.
Wydaje się, że rządzący zapomnieli o tym, że nasza branża to nie tylko - co też niezwykle ważne - biznes i miejsca pracy dla tysięcy osób, ale przede wszystkim sektor, który dumnie realizuje misję wychowania zdrowego i aktywnego społeczeństwa. Misję, która ma za zadanie promować ideę uprawiania sportu i budowania odporności poprzez aktywność fizyczną. Z wielką troską obserwujemy statystyki dotyczące liczby zachorowań na covid 19, ale podkreślenia wymaga fakt, że w żadnym z naszych obiektów nie stwierdzono ogniska transmisji wirusa, co potwierdza tezę, że osoby aktywne są mniej podatne na zachorowanie.

Federacja Pracodawców Fitness i Polska Federacja Fitness, działając w imieniu całej branży, w ostatnich dniach podjęła szereg działań, aby zwrócić uwagę, zarówno władzy wykonawczej, jak i ustawodawczej, na błędne decyzje, które w tak dotkliwy sposób uderzyły we właścicieli obiektów sportowych.

Podsumowując nasze działania w ostatnich dniach:
- 17 października na Placu Zamkowym w Warszawie odbył się protest przeciwko decyzjom rządu, w którym udział wzięło prawie 2 tysiące osób; jednocześnie udało nam się zainteresować tematem wszystkie główne media, które jeszcze tego samego dnia szeroko relacjonowały zarówno sam protest, jak i podnoszone przez nas postulaty;
- 19 października nasi przedstawiciele spotkali się z wicepremierem Jarosławem Gowinem podczas konsultacji on-line, przedstawiając mu dramatyczną sytuację branży i domagając się otwarcia obiektów oraz opracowania planu wsparcia finansowego dla całej branży. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele GIS, oraz Rzecznik MŚP wspierający nasze wysiłki
- 20 października odbyła się konferencja prasowa w gmachu Sejmu RP, podczas której nasi przedstawiciele podnosili postulaty tłumnie zgromadzonym mediom;
- 20 i 21 października dostarczyliśmy do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz trzech resortów: ministerstwa zdrowia, ministerstwa rozwoju, pracy i technologii oraz ministerstwa kultury, dziedzictwa narodowego i sportu pisma z wnioskiem o zmianę decyzji zawartej

w rozporządzeniu, przedstawiając szeroką argumentację, popartą obszernymi analizami
i danymi;
- wspieramy oddolną inicjatywę petycji: STOP zamknięciu obiektów sportowych!, którą podpisało już 180 tysięcy osób; gdy liczba podpisów dojdzie do 200 tys. zamierzamy wspólnie z jej inicjatorami wydrukować petycję i przekazać ją Premierowi RP, Mateuszowi Morawieckiemu;
- od czasu ogłoszenia ponownego lockdownu dla naszej branży prowadzimy wytężoną komunikację z mediami, które relacjonują z dużą przychylnością nasze poczynania;
- prowadzimy także aktywną komunikację w mediach społecznościowych obu federacji, docierając z naszymi postami łącznie do kilkuset tysięcy osób.

Dziś czekamy na zmianę decyzji rządzących i przywrócenie nam możliwości świadczenia usług. Niestety wyznacznikiem tego, co możemy zrobić jako właściciele obiektów sportowych, jest rozporządzenie zawieszające naszą działalność. Mimo tej trudnej i zmiennej sytuacji, rekomendujemy zachowanie zdrowego rozsądku i stronienie od pochopnych decyzji.

My ze swojej strony będziemy podejmować wszelkie działania na drodze formalno-prawnej, komunikacyjnej i presji społecznej, aby zmienić te krzywdzące dla nas zapisy albo przynajmniej wywalczyć adekwatne rekompensaty finansowe, które pomogą nam przetrwać do ponownego otwarcia naszych obiektów.
Wieczorem zamieścimy Nasze rekomendacje dot. dalszych działań."

 

za: https://www.facebook.com/FederacjaPracodawcowFitness

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl