TOP 10 – trendy fitness 2018, sprawdź co będzie modne

Bycie FIT to styl życia, nawyki i codzienność. Ale nikt nie powiedział, że bycie FIT nie może być równocześnie modne. Bo w zdrowym stylu życia, tak samo jak we wszystkich innych dziedzinach, obowiązują trendy i każdy nowy sezon oznacza nowe wytyczne. Sprawdzamy, co będzie modne na FIT salonach w 2018 roku
2018-03-20 00:00
Udostępnij
TOP 10 – trendy fitness 2018, sprawdź co będzie modne

1. Energetyczny boks

Pełen dynamizmu i zarażający energią – boks. Kochany na całym świecie i już dawno przeniesiony na siłownie. Nie musi wcale oznaczać konfrontacji w walce z przeciwnikiem, z takim samym powodzeniem, może być uprawiany z wykorzystaniem sprzętów treningowych. Ruch, wysiłek, spalanie kalorii, ale oprócz tego wszystkiego, doskonała forma redukcji stresu i napięć. Dlatego właśnie, boks jest również polecany przy stresującej pracy i nerwowej atmosferze w życiu.

2. Dynamiczne sztuki walki

Nie będziemy się zagłębiać w moc wyborów, które czekają na chętnych, sztuki walki zarażają skutecznie coraz większe grono fanów. Dlaczego? Oczywiście są świetną formą aktywności i ruchu, ale dają przy okazji coś więcej. Podczas niepozornych ćwiczeń i podskoków, uczą samoobrony i każdy, kto je trenuje, czuje się bezpieczniej, zyskuje całkiem dużo pewności siebie i poczucia niezależności. Rodzaj sztuk walki, na który się stawia, warto dostosować do swoich preferencji i możliwości.

3. Zgrany duet – aeroboxing

Jeśli boks – sam w sobie – nie wydaje ci się atrakcyjny, a fitness już cię znudził, oto nowość – aeroboxing. Zgrabne połączenie boksu z elementami fitness. Podczas ćwiczeń kondycja poprawia się w oczach. Ponadto, aeroboxing doskonale rzeźbi muskulaturę ciała i skutecznie redukuje tkankę tłuszczową.

4. Wymagający crossfit

Dlaczego wymagający? Otóż, od ćwiczących wymaga całkiem dużej dawki energii. A mówiąc prościej – trzeba się solidnie spocić. No ale w zasadzie, o to przecież chodzi. Mieszanka treningu siłowego z kondycyjnym, wykonywana w ciągłości – bez przerw. Crossfit niesie mnóstwo plusów, poprawia wydolność oddechową, świetnie wpływa na krążenie, poprawia kondycję, siłę, wytrzymałość, jest genialną metodą rozciągania i ćwiczy równowagę oraz sprawność psychomotoryczną.

5. Subtelny fit dance

Teraz trochę spokojniej – fit dance, to trening, który zdobył wiele serc – zwłaszcza damskich. Łączy w sobie elementy dynamicznego treningu fitness oraz tańca. To trening wytrzymałościowy w rytmie starannie dobranych przebojów – czy można ćwiczyć przyjemniej? Fit dance skutecznie rzeźbi całe ciało, wzmacnia mięśnie, poprawia kondycję, rozciąga i daje przy tym mnóstwo frajdy.

6. Trening hybrydowy

O cardio słyszał już każdy fit-maniak, a oto przedstawiamy hybrydę - połączenie cardio i ćwiczeń siłowych. Podczas treningu budują się mięśnie, tkanka tłuszczowa maleje w oczach. Dzięki dynamice i dużej intensywności, trening hybrydowy bardzo szybko daje zauważalne efekty. Z tego samego powodu, trening trwa nieco krócej, niż większość innych. Dlatego trening hybrydowy jest chętnie wybierany przez tych, którzy chcą ćwiczyć skutecznie, ale dysponują niewielką ilością czasu.

7. Nowocześnie – aplikacje treningowe

To wprawdzie nie trening – sam w sobie, ale cała masa przyrządów, które sprawiają, że trenowanie i dbanie o zdrowie staje się przyjemniejsze i łatwiejsze. Bransoletki pomiarowe, sport watche, krokomierze, pulsometry i dużo, dużo więcej. Moda na nie trwa już chwilę, ale zanosi się na to, że na dobre zadomowią się w siłowniach, salach ćwiczeń i będą towarzyszyć wszystkim modnym fit-maniakom w ich codziennych zmaganiach.

8. Całościowy fitball

Stosunkowo spokojny trening z wykorzystaniem dużych piłek rehabilitacyjnych. Fitball pozwala pracować nad całym ciałem, modelując każdy mięsień i całą sylwetkę. Znacząco poprawia wydajność, kondycję i ogólną sprawność, rozciąga, świetnie wpływa na koordynację ruchową i równowagę.

9. Uniwersalny body ballance

Body ballance łączy elementy jogi, pilatesu oraz tai chi. Spokojne, rytmiczne ćwiczenia budują wszystkie grupy mięśniowe. To świetna forma relaksu i odprężenia. Doskonale wpływa na kondycję, formę, rozciągnięcie i sprawność. Dzięki elementom dobranych technik, odpręża, relaksuje i pomaga odzyskać wewnętrzną równowagę, a przy tym, jest kierowany do wszystkich grup wiekowych – bez ograniczeń.

10. Nieśmiertelna joga

Joga królowała w salach ćwiczeń od lat i nie zanosi się tu na zmiany. Cieszy się wciąż niesłabnącą popularnością. Przeznaczona dla ludzi w różnym wieku, o różnej sprawności, można dobierać zestawy ćwiczeń z uwzględnieniem ograniczeń ruchowych i dysfunkcji. Doskonale wpływa na całe ciało, poprawia wydolność, kondycję i sprawność, rozciąga wszystkie mięśnie, relaksuje i uczy technik prawidłowego oddechu.

źródło: Sportroom.pl