fit.pl mobile logo

Andre Agassi: trening

Jeden z najsławniejszych tenisistów świata ciągle zachowuje doskonałą formę i kondycję fizyczną
Zarobił na kortach ponad 30 mln dolarów i zakończył karierę. Ale jeden z najsławniejszych tenisistów świata ciągle zachowuje doskonałą formę i kondycję fizyczną. I to nie tylko dzięki zmaganiom na korcie.

andre agassiĆwiczenia na korcie to tylko jeden z wielu elementów treningu profesjonalnego tenisisty. Andre Agassi przez 17 lat swojej kariery trenował pod okiem Gila Reyesa. Trener Agassiego opowiedział o kulisach ćwiczeń wielkoszlemowego mistrza.


Klatka piersiowa


Dla tenisisty myślącego poważnie o sporcie najważniejsza jest siła ramion. To właśnie na sile i technice bazują forehand, backhand oraz serwowania. Agassi poświęcał sporo czasu na ćwiczenia z ciężarami. – Na popularnej ławeczce wyciskał nawet 142 kg – zdradza Reyes. Potem kończył serię 10 podniesień z lekką sztangą. – Perfekcyjną formę osiągniesz pracując z lżejszymi ciężarami – wyjaśnia trener.


Reyes radzi, jak dobrać ciężar, tak by wykonać 10 powtórzeń. Jeśli robisz tylko 3, to sztanga jest zdecydowanie za ciężka. A jeśli uda ci się unieść ją więcej niż 10 razy, to jest za lekka. Spróbuj dodać kilka kilogramów więcej.


Ramiona


Mimo że serwuje się zwykle tą samą ręką, to równomierny rozwój obu ramion jest bardzo ważny. Andre Agassi używał 25 kg hantli i trenował obie ręce oddzielnie, podnosząc ciężar nad głowę, powtarzając ruch 10 razy. Potem opuszczał ręce wzdłuż tułowia i podnosił hantle na wysokość klatki piersiowej.


Biceps i triceps trenował podnosząc sztangę.


Nogi


Nogi odpowiadają za szybkość poruszania się po korcie. Dlatego na ćwiczenia dolnych części ciała Andre Agassi poświęcał 70% czasu swojego cyklu treningowego. Przychodził na trening, brał 70 kg sztangę, zarzucał na plecy i ćwiczył przysiady, 10 powtórzeń, a potem już specjalistyczne maszyny – mówi Reyes.


Brzuch


Kiedy Andre nie jest w domu i nie może ćwiczyć na specjalnej maszynie, bierze 20-kilogramową tacę i robi 10 szybkich brzuszków – wyjaśnia trener prowadzący Agassiego.


Cardio


Andre Agassi dużo biega. W ramach treningu wytrzymałościowego i treningu nóg aż 14 razy pokonuje odcinek 300 m. Dla urozmaicenia pokonuje ten dystans w całości, czasem pod górkę, a niekiedy nawet tyłem lub bokiem. Jeśli rozegrał na korcie dwa mecze, ten krok mogę mu odpuścić – mówi Reyes.


Jak widać, życie tenisisty nie jest usłane różami. To ciężka praca, dlatego jeśli chcesz pójść w ślady Agassiego, musisz się przygotować na naprawdę ciężką pracę.

www.fit.pl

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl