fit.pl
0000-00-00 00:00
Udostępnij
Aneta Kręglicka i Robert Rowiński
Para 1. Aneta Kręglicka i Robert Rowiński

Aneta Kręglicka

Tytuł Miss Świata zdobyła 22 listopada 1989 roku w Hongkongu. Jej wcześniejsze sukcesy to tytuł Miss Polonia oraz drugie miejsce w międzynarodowym konkursie Miss International w Tokio we wrześniu 1989 roku.
Podczas pełnienia obowiązków Miss World miała okazję przyglądać się wielkim kampaniom reklamowym, organizowaniu prestiżowych imprez, dlatego po ukończeniu studiów stworzyła własną agencję PR i Komunikacji Zewnętrznej. Rozpoczęła również studia doktoranckie na SGH.
Sama przyznaje, że zdecydowanie woli być producentem show niż osobą, która występuje. Pomimo tego zdecydowała się na udział w "Tańcu z gwiazdami". Pomyślała, że będzie to świetny sposób na zadbanie o swoją kondycję, bo ostatnio trudno jej było wygospodarować czas na regularne ćwiczenia. Przyznaje, że zbyt optymistycznie oceniała swoje umiejętności. Taniec, którego uczyła się podczas studiów niewiele ma wspólnego z tańcem towarzyskim, dlatego pierwsze treningi załamały ją do tego stopnia, że nie spała przez 3 dni.

Robert Rowiński

Uważa, że wszystko co do tej pory osiągnął zawdzięcza głównie rodzicom, którzy postanowili, że jeśli ich dziecko będzie miało jakieś uzdolnienia, zrobią wszystko, żeby mogło je rozwijać. W wieku 10 lat, na w czasie rodzinnych wczasów na dyskotece, zastał nieoficjalnym "królem parkietu". Tańczył tak, że wokół niego zebrała się grupa wczasowiczów bijących mu brawo. Po powrocie do domu rodzice zapisali go na lekcje tańca, od tamtej pory regularnie trenuje i bierze udział w tanecznych turniejach.
Aktualnie posiada klasę taneczna „S” (najwyższa klasa międzynarodowa) w stylu latynoamerykańskim i standardowym.  Poza tańcem turniejowym uczy się również innych stylów tanecznych (hip-hop, funky) i ćwiczy jogę.

Prywatnie studiuje w Wyższej Szkole Turystyki i Rekreacji ale swoją przyszłość wiąże głównie z tańcem.
Udział w programie, jak wspomina, to dla niego wielka przygoda, a także szansa na zaprezentowanie swojej pracy dużej publiczności. Bardzo ucieszyła go informacja, że tańczy z Anetą Kręglicką, taka partnerka „dodaje mu skrzydeł”.


www.fit.pl