Najpiękniejsza kobieta świata ’89 wciąż imponuje urodą i znakomitą figurą
fit.pl
2007-10-17 00:00
Udostępnij
Aneta Kręglicka
aneta kreglickaNajpiękniejsza kobieta świata ’89 wciąż imponuje urodą i znakomitą figurą. Swoją formę i wygląd zawdzięcza wizytom w klubie fitness, upiększającym zabiegom w SPA i zabawom ze swoim synem.

Jakiś czas temu mieliśmy okazję oglądać Anetę Kręglicką w „Tańcu z gwiazdami”, gdzie zaprezentowała niepospolite taneczne umiejętności i kondycję fizyczną. Dbać o formę może tylko w weekendy, ponieważ pięć dni w tygodniu poświęca się pracy zawodowej.

Była Miss World to bardzo zapracowana osoba. Jak sama mówi, żałuje, że doba ma tylko 24 godziny. W ciągu tygodnia ma bardzo napięty plan zajęć związanych m.in. z prowadzeniem własnej agencji PR. Dla siebie rezerwuje weekendy, żeby spędzić czas z rodziną i popracować nad swoją kondycją.

Dla byłej miss najlepszym relaksem są zajęcia na siłowni, z których stara się korzystać w każdy weekend. Intensywny wysiłek fizyczny nie jest jej obcy. Wiele lat trenowała gimnastykę artystyczną i była członkinią studenckiego zespołu tańca współczesnego "Dżamp". – Moje ciało potrzebuje ruchu tak samo jak powietrza - mówi.

Sobotni ranek zaczyna od porządnego posiłku, ponieważ na tygodniu jada „w biegu”. Weekendowe śniadania je ze swoją rodziną. Jeszcze w szlafrokach przygotowują wspólnie ulubioną jajecznicę, tosty francuskie i twarożek.

Po rodzinnym śniadaniu udaje się do klubu fitness. Tam pracuje nad nogami, brzuchem, pupą, udami i plecami. Uważa, że dobrze można ćwiczyć także bez osobistego trenera, ale czuje się pewnie, gdy w pobliżu jest fachowa pomoc. Korzysta m.in. z bieżni i jazdy na rowerku. Zajęcia ruchowe kończy - i to jest nagroda dla organizmu - w saunie. Na siłowni ładuje akumulatory na cały następny tydzień.

- Kiedy patrzę na siebie w lustrze, wiem że wysiłek na siłowni się opłaca – mówi w jednym z wywiadów. – Zwłaszcza, gdy mogę założyć wąskie spodnie, w których czuję się seksownie.

Dla relaksu i urody po wizycie w klubie funduje sobie zabiegi ujędrniających i odmładzające. Uwielbia masaż, szczególnie twarzy, który daje jej wiele przyjemności. Jej sucha skóra wymaga dokładnego nawilżania, dlatego często oddaje się zabiegowi hydrodermy. Jej marzeniem jest wyjazd do SPA w Tajlandii.

W domu, po powrocie z fitness klubu uprawia jogę. A wieczorami razem z synem - Alkiem jeździ na rolkach. Na pustych uliczkach Mokotowa urządzają wyścigi, które przypominają miss czasy dzieciństwa.

Aneta Kręglicka to najbardziej utytułowana polska miss. Na swoim koncie ma tytuł Miss Polonia, w 1989 otrzymała koronę Miss Świata. W tym samym roku zajęła drugie miejsce w prestiżowym konkursie Miss International organizowanym w Tokio.

www.fit.pl

Fot. AKPA