fit.pl mobile logo

Anna Berezik podsumowuje sezon

Anna Berezik ma za sobą kolejny świetny sezon. Po zeszłorocznym zwycięstwie w cyklu AZS Winter Cup, tym razem sięgnęła po tytuły Akadmieckiej Mistrzyni Polski w slalomie i slalomie gigancie 
Z bardzo dobrej strony pokazała się także na Mistrzostwach Polski zdobywając brąz w slalomie. 23 - letnia zakopianka nie ogranicza się jednak do startów w kraju i stara się o jak najlepsze wyniki w zawodach FIS. Oto kolejny wywiad z cyklu, który pomoże przybliżyć szerszej opinii sylwetki młodych polskich sportowców, a także osób, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju narciarstwa alpejskiego w Polsce.

Jakie były Twoje główne założenia przed mijającym sezonem i czy udało Ci się je osiągnąć?

W tym sezonie postawiłam sobie nieco wyższe cele sportowe, co spowodowało, że nie mogłam wystartować np. w AZS Winter Cup. Przygotowywałam się pod kątem zawodów w Europie (FIS Race), czego efekt widać było w znacznie lepszych niż w zeszłym roku wynikach. Także ze względu na przygotowanie byłam pewna swoich startów w Akademickich Mistrzostwach Polski, gdzie wygrałam w slalomie i slalomie gigancie. Mój plan przed Mistrzostwami Polski w Szczyrku zakładał zdobycie medalu, dlatego jestem bardzo zadowolona, że udało mi się ten cel osiągnąć zdobywając brąz w slalomie. W slalomie gigancie niestety nie udało mi się dojechać do mety, natomiast supergigant nie jest moją mocną stroną.

Porównując swoje różne starty - jak oceniasz poziom narciarstwa zjazdowego w Polsce?

Mam wrażenie, że system przygotowania jest w Polsce w wielkiej rozsypce, która powoduje, że efekty są na takim poziomie, jaki widzimy. Musi nastąpić wiele zmian w szkoleniu, aby nastąpiła poprawa.

Co Twoim zdaniem stanowi o przyszłym sukcesie młodego narciarza, który stawia dopiero pierwsze kroki w tym sporcie? Na jakie przeszkody może on najczęściej natrafić i co może być dobrą receptą na ich przezwyciężenie?

Myślę, że podstawą do budowania kariery młodych narciarzy jest ich zaangażowanie i chęć do pracy. Muszą sami chcieć spełniać się w taki sposób i czerpać z tego przyjemność. To połowa sukcesu. Druga połowa, to system szkolenia, który ma pomóc w organizacji i umożliwić rozwój zawodnikom na każdym etapie - od młodzików po dorosłych juniorów, a z tym jak już wcześniej wspomniałam jest niestety problem. Jedyną najpoważniejszą przeszkodą mogą być pieniądze, a raczej ich brak. Narciarstwo alpejskie to bardzo droga dyscyplina, a nie każdych rodziców stać na to, by zapewnić swoim dzieciom odpowiedni sprzęt oraz pokrywać koszty treningów za granicą.

Jak zatem oceniasz takie inicjatywy jak np. TAURON Bachleda Ski prowadzony przez Andrzeja Bachledę-Curusia, program mający na celu odbudowę narciarstwa alpejskiego w Polsce?

Inicjatywa i kierunek działań są oczywiście bardzo dobre i potrzebne. Na tym etapie już możemy zauważyć, że pomoc dla zawodników i trenerów przynosi efekty, ale na lepsze wyniki przyjdzie nam zapewne jeszcze nieco poczekać, gdyż jest to plan długofalowy i nie sposób oceniać wszystko po tak krótkim czasie. W Polsce potrzebne jest bez wątpienia więcej tego typu działań. Pomoże to na pewno w podniesieniu poziomu naszemu narciarstwu zjazdowemu.

Co sprawiło, że wobcec wielu trudności jakie napotykają narciarze alpejscy w Polsce, wybrałaś karierę sportowca i co motywuje Cię do ciagłego działania?

Można powiedzieć, że zawodowe narciarstwo alpejskie w Polsce to niszowa dyscyplina i każdy kto miał z nią trochę wspólnego wie jak ciężko jest się wybić. Odkąd pamiętam w domu były narty. Moja starsza o 9 lat siostra była bardzo dobrą zawodniczką, więc było raczej oczywiste, że również pójdę w tym kierunku. Przez lata trenował i motywował mnie tata, teraz nie wyobrażam sobie innego życia, a wspiera mnie cała rodzina. Mam postawione jasne cele do których mozolnie dążę i wierzę, że wysiłki które zainwestowałam w końcu się opłacą.

Skoro zeszliśmy na temat planów na przyszłość. Jakie są Twoje?

Na pewno za rok będę chciała powrócić do cyklu AZS Winter Cup, gdyż jest to świetna impreza, która z roku na rok jest coraz lepsza! Jestem pod ogromnym wrażeniem organizacji i profesjonalizmu osób zaangażowanych w te projekty. Medialność i sponsorzy, których jest z roku na rok coraz więcej sprawiają, że są to jedne z najlepszych imprez narciarskich w Polsce. Do ich poziomu organizacyjnego brakuje nieco nawet tak ważnym zawodom jak Mistrzostwa Polski! Poza tym w przyszłym sezonie planuję także starty w wyścigach klasy FIS Race i AMPach. Jeśli chodzi o plany treningowe przed sezonem, to jest jeszcze zbyt wcześnie, abym mogła coś więcej powiedzieć, ale powoli zaczynam już o nich myśleć.

www.fit.pl

 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl