Z myślą o tych, którzy pracują przy komputerze, opracowano ruchomy, przenośny stolik, który zadba o zdrowie pleców
fit.pl
2009-08-12 00:00
Udostępnij
Biurko dobre dla kręgosłupa
Siedzący tryb życia może spowodować wiele problemów, z których najczęstszym jest ból pleców. Nawet najwygodniejszy fotel może nie uchronić nas przed tego rodzaju dolegliwościami. Chyba, że mamy biurko, które wymusza prawidłową postawę.

Z myślą o zdrowiu osób, pracujących dużo przy komputerze, opracowano ruchomy stolik, który zadba o zdrowie pleców. ScooterDesk – bo taka jest nazwa tego sprytnego mebla – to mini biurko na kółkach z siedzeniem wyprofilowanym w ten sposób, że wymusza utrzymywanie wyprostowanych pleców.

Kółka nie zostały dodane bez przyczyny. Mają one nie tylko usprawniać zmianę pozycji stolika, ale i stymulować pracę mięśni i serca. Stolik jest przeznaczony raczej pod laptopa i raczej do krótkotrwałych prac przy komputerze, na dłuższe posiedzenie lepszy będzie odpowiednio wyprofilowany fotel lub fitnessowa piłka, wymuszająca pracę mięśni grzbietu.

Zaletą biurka jest jego praktyczność. Mebel waży zaledwie 8,5 kg, jego rozłożenie zajmuje 15 minut, a cała konstrukcja ma niewielkie wymiary (50 × 96 × 80 cm). Można go używać nie tylko w pracy, ale i w domu.

I co, sprawdziliście? Zmieści się w waszym miejscu pracy?

www.fit.pl