Biustonosz sportowy - dlaczego jest taki ważny?

Kobiety wybierając się do klubu fitness w torbie powinny mieć nie tylko wygodny i kolorowy strój do ćwiczeń, odpowiednie buty, ale również sportowy biustonosz. Dlaczego?
fit.pl
2015-10-07 00:00
Udostępnij
Biustonosz sportowy - dlaczego jest taki ważny?
Za mały, nie dość duży, niedostatecznie kształtny, mało jędrny biust - to tylko pięć  z całego kalibru zarzutów, które kierują w stosunku do swoich piersi rzadko kiedy zadowolone panie. I chwała im za to, ponieważ bez takiej refleksji i samokrytyki, nie byłoby edukacji, która jest przecież dźwignią rozwoju i jak się okazuje także naszego biustu.

Wracając do biustu i edukacji, panie, motywowane krytycznym nastawieniem do swojego biustu, uciekają się do diet, domowego SPA, gdzie odbywają sesje prysznicowe zimnego  i ciepłego strumienia na przemian, by polepszyć kondycję biustu. Wiele kobiet szuka pomocy w drogeriach, zaopatrując się w specjalne kosmetyki, przeznaczone do pielęgnacji piersi. Ale są też aktywne Panie, które spędzają godziny na siłowni i udają się na ćwiczenia fitness, w celu poprawienia wyglądu i kondycji biustu, ujędrnienia go oraz odpowiedniego wyrzeźbienia, wedle zasady sport to zdrowie. I tutaj robimy dłuuugą stop klatkę. Gdyż edukacji o biuście winno stać się zadość.

Czy któraś z aktywnych, rządnych wiedzy Pań, zadała sobie kiedykolwiek choć jedno  z poniższych pytań przy okazji ćwiczeń w klubie?
• Czy jednocześnie dbasz o kondycję swojego ciała jak i biustu podczas wysiłku?
• Czy masz świadomość, jakich deformacji doznaje Twój biust podczas intensywnych ćwiczeń fizycznych?
• Czy ruch Twoich piersi podczas aktywności obniża w jakimś stopniu Twoją koncentrację na ćwiczeniach?

Jeśli tak, warto pójść o krok dalej.

To, że ćwiczenia działają zbawiennie na nasze ciało, nie podlega absolutnie żadnej wątpliwości.  Warto jednak przemyśleć, czy warunki w jakich nasze piersi poddawane są tak inwazyjnym treningom wysiłkowym i wynikające z nich zagrożenia biustu, nie bojkotują całego przedsięwzięcia, z jakim panie przystępują do ćwiczeń.

Aby formować biust w sposób świadomy i nie narażać go na skutki uboczne tego, co ma przynieść im poprawę, oraz chcąc zachować wszelkie zasady ostrożności w stosunku do poddawanych wysiłkom piersi, należy zatroszczyć się o ich odpowiednie podtrzymanie.

Dlaczego tak ważne jest podtrzymanie piersi

Kobiece piersi składają się z tkanek, naczyń krwionośnych i limfatycznych oraz kanalików mlekowych, ale najważniejszym ich elementem są więzadła Coopera. Są one umieszczone w skórze otaczającej pierś i odpowiadają za stan ich jędrności . Nadmierny ruch piersi wzmaga obciążenie tych więzadeł, a tym samym prowadzi do obwisania biustu.

Podczas ruchu ciała, ruszają się także piersi, jednak to co dla ciała, nie zawsze jest dobre dla biustu. Bez odpowiedniego podtrzymania piersi podczas treningu są szczególnie narażone na deformację. Niezbędna jest ich solidna ochrona podczas wykonywania ćwiczeń wymuszających ich ruch. Jeśli chcemy dłużej cieszyć się pięknym, kształtnym biustem, już dziś musimy zaopatrzyć się w solidny, ściśliwy biustonosz do treningu.

Co może pomóc?

Przeznaczone do ćwiczeń specjalne biustonosze zostały stworzone z myślą  o zapewnieniu piersiom odpowiedniego podtrzymania w czasie wysiłku. Twórcy marki Shock Absorber przeprowadzili szereg testów sprawdzających stan zagrożenia piersi niedostatecznie podtrzymanych i na tej podstawie opracowana została specyficzna technologia produkcji staników przeciwdziałających wstrząsom. Shock Absorber posiada różne poziomy wsparcia (od 2do 4) aby w zależności od stopnia aktywności i rozmiaru biustu każda z aktywnych Pań mogła wybrać poziom odpowiedni dla siebie.

www.fit.pl