Krzysztof Bosak i Kamila Kajak zatańczyli już ostatni taniec w „Tańcu z gwiazdami”. Widzowie „nie kupili” ich samby i odesłali młodego posła do domu. Polityk będzie mógł się teraz skupić na zbliżających się wyborach.
fit.pl
2007-10-15 00:00
Udostępnij
Bosak nie wygra Porsche
Krzysztof Bosak i Kamila Kajak zatańczyli już ostatni taniec w „Tańcu z gwiazdami”. Widzowie „nie kupili” ich samby i odesłali młodego posła do domu. Polityk będzie mógł się teraz skupić na zbliżających się wyborach.

W szóstym odcinku pary zaprezentowały american smooth oraz sambę. Najlepiej z tym zadaniem poradziła sobie Justyna Steczkowska i Stefano Terrazzino. Ich american smooth był absolutnie rewelacyjny. Justyna była ubrana w obcisły, koci strój, takie też – miękkie, zgrabne i kocie – były jej ruchy. Taniec był oryginalny, widowiskowy i świetny technicznie. Efekt? W pełni zasłużone 40 punktów od jurorów i najwięcej sms-ów od telewidzów.

Drugą parą tego odcinka byli Anna Guzik i Łukasz Czarnecki. Ich taniec zawierał bardzo dużo elementów fokstrota i zostały one zatańczone na tyle dobrze, że jurorzy docenili to wysoką punktacją. A wszak fokstrot to jeden z najtrudniejszych tańców. Zbigniew Wodecki mówił nawet o „Niagarze seksu” w odniesieniu do Ani Guzik, ale chyba trochę go poniosło. Choć przyznać trzeba, że taniec był naprawdę niezły.

W swoim stylu – czyli na wysokim poziomie – zatańczyli Mateusz Damięcki i Ewa Szabatin. Zaprezentowali oryginalną i dynamiczną sambę do piosenki „Livin La Vida Loca” Ricky Martin. Było to widowiskowe i pomysłowe (Ewa Szabatin już dała się poznać ze swych ciekawych pomysłów choreograficznych), ale sędziowie, nie wiedzieć czemu, zaniżyli trochę oceny. – Trochę płaska była ta samba – marudził Robert Galiński.

[-------]

Pozytywnym zaskoczeniem był występ Jacka Kawalca i Blanki Winiarskiej. Kawalec najwyraźniej wziął sobie do serca krytyczne uwagi z poprzednich odcinków i takie sobie poparcie widowi i tym razem zatańczył naprawdę dobrze. Iwona Pavlović pochwaliła go za dużą ilość sambowych kroków i dała mu mocną „siódemkę” za taniec. Reszta jurorów też wysoko oceniła taniec Jacka i Blanki. Wygląda na to, że ta para może jeszcze trochę „namieszać” w programie.

Warto jeszcze wspomnieć o Rafale Bryndalu i Magdalenie Soszyńskiej. Bryndal jak zwykle rozbawił widownię i sędziów do łez. Tanecznej techniki może nie było w jego występie wiele, ale jak stwierdził Robert Galiński „przy szerzeniu tanecznej kultury kroki są nieważne”. A że Magda Soszyńska przy okazji zaprezentowała swoją rewelacyjną figurę, naprawdę było na co popatrzeć. Widzom też się podobało i postanowili, że Bryndal i Magda zatańczą w następnym odcinku.

Nie zatańczy za to Krzysztof Bosak. O ile młody poseł nawet nieźle radził sobie z tańcami standardowymi, samba wyraźnie mu nie poszła. Było słabo, co zaowocowało najniższymi ocenami jurorów i najmniejszą ilością sms-ów poparcia od widzów. Krzysztof będzie mógł się już teraz całkowicie skupić na kampanii wyborczej. – To była bardzo ciekawa przygoda – powiedział na pożegnanie.

Nr
pary

Para

Punkty
sędziów

Ranking
sędziów

Ranking
widzów

Suma punktów
rankingowych

Klasyfikacja
 1 Daria i Robert 36 6 1 7 6 msc. 
 2 Jacek i Blanka  33 4 2 6 7 msc. 
 3 Halina i Robert           
 4  Mateusz i Ewa 33 4 5 9 4 msc.
 5 Isis i Żora  36 6 3 9 5 msc. 
 6  Rafał i Magdalena 31 2 8 10 3 msc. 
 7 Helena i Milan           
 8 Tomasz i Amy           
 9 Sandra i Michał           
 10 Krzysztof i Kamila  30 1 4 5 8 msc. 
 11 Anna i Łukasz  38 7 6 13 2 msc. 
 12  Jacek i Dominika          
 13 Justyna i Stefano  40 8 7 15 1 msc. 
 14 Adam i Alesya           

(TK)
www.fit.pl